Quantcast
Channel: bransoletka – Pasart Blog
Viewing all 149 articles
Browse latest View live

Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo? Kumihimo na 12 sznurków

$
0
0
Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo

Choć dysk kumihimo na pierwszy rzut oka wygląda całkiem niepozornie, potrafi wciągnąć w sznurkowe tworzenie na długie godziny. I nic dziwnego bo daje całe mnóstwo możliwości tworzenia, wciąż zachęcając nas do kolejnych eksperymentów :). Efekt jednego z takich eksperymentów zaprezentuje Wam dziś Paula Ziemska, która pokaże Wam jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo. I to nie byle jaką, bo z bardzo modnym kwiatowym wzorkiem. Do dzieła!

 

Witajcie Kochani! Nie wiem jak wygląda teraz u Was świat za oknem – u mnie na moment pisania tego tutka jest deszczowo. Jest tak deszczowo, że przez moje osiedle można przepłynąć pontonem. Patrząc tęsknie w okno postanowiłam skorzystać, że ów pontonu nie mam, więc jakiekolwiek wyjście z domu jest zbyt ryzykowne i tak oto piszę dla Was instrukcję na bransoletkę z wykorzystaniem dysku kumihimo.

Jakiś czas temu na naszej kochanej fejsbukowej grupie przewijało się sporo pytań dotyczących wykonania bransoletki z koralikami na 12 sznurków. Sama przyznam, że trochę mi zajęło dojście do perfekcji w tym temacie (miałam wiele prób zakończonych mniejszym lub większym sukcesem) ale, że w końcu chyba do niej doszłam to mogę spokojnie podzielić się zgromadzoną wiedzą razem z Wami. A więc zaczynamy :).

Moim zdaniem najważniejsze w wykonywaniu takiej bransoletki jest jej wypełnienie. To totalny “must be” żeby bransoletka miała ręce i nogi. W przypadku 12 sznurków wypełnień mogą być dwa rodzaje: sznurek/rzemyk o średnicy 2 lub 3mm. Na obu koraliki układają się ładnie, a bransoletka nie jest sztywna. Dla bransoletek jednokolorowych polecam zastosować sznurek o średnicy 3mm. Przerwy między koralikami są ciut większe, ale przy dobrze dobranej nici do koloru koralików efekt jest bardzo fajny. Do bransoletki ze wzorkiem lepiej zastosować sznurek o średnicy 2mm. Koraliki bardziej do siebie przylegają i wzór nam się nie rozjeżdża. Przy tym sznurku bransoletka wyjdzie odrobinę cieńsza (porównanie znajdziecie na samym końcu kursu). Kurs będzie na bransoletkę ze wzorkiem, więc zastosujemy sznurek o średnicy 2mm :).

Do pracy potrzebne nam będą:

Koraliki TOHO – 11/0 w 7 kolorach

Nici jubilerskie – BEADSMITH SuperLon Fine TEX 135

Sznurek jubilerski – sznurek powlekany o średnicy 2mm (ok 22cm), posłuży nam za bazę bransoletki

Końcówki – do wklejania 7mm (u mnie ze stali chirurgicznej)

Karabińczyk – (u mnie ze stali chirurgicznej) ok 12-14mm

Kółka montażowe – (u mnie ze stali chirurgicznej)

Klej jubilerski – potrzebny do wklejenia końcówek jubilerskich. Sprawdzi się tu np. Hasulith

Narzędzia jubilerskie – nożyczki i szczypce

Dysk kumihimo – okrągły

Opcjonalnie: zawieszki – nie tylko ozdobią Twoją bransoletkę, ale i ułatwią Ci jej zapinanie

Gdzie kupić koraliki do bransoletek kumihimo :)? Wszystkie niezbędne produkty znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy robienia biżuterii służą przede wszystkim inspiracji i nauce techniki :), wykonana przez Ciebie bransoletka wcale nie musi być identyczna, bo to co w handmade najpiękniejsze to pełna dowolność i różnorodność :).

Zaczniemy od ucięcia 12 sznurków (mniej więcej) jednakowej długości. Na naszą bransoletkę (nadgarstek 16/17 cm) potrzebna będzie długość ok 50 cm. Także tniemy sobie nitki i sznurek.

Następnie bierzemy nasz sznurek i łączymy nici z końcówką sznurka. Ja do tego używam zapalniczki. Stapiam ze sobą całość. Starajcie się by nici były w miarę równo rozłożone wokół całego sznurka.


Następnie ucinam krótszy kawałek nitki i wiążę go wokół nitek i sznurka, tak by wszystko się trzymało.


Teraz możemy delikatnie posmarować klejem i chwilę odczekać aż wyschnie. Początek naszej pracy jest już ładnie zabezpieczony.


Nakładamy nitki na nasz dysk wg układu jak na zdjęciu. Nr 32 → 5 → 11 → 16 → 20 → 26.


Jeżeli robicie bransoletkę jednokolorową możecie spokojnie robić ją sposobem już znanym Wam z naszych poprzednich kursów- czyli zaczynamy od lewej nici która z pozycji 32 ląduje przy nr 17, a następnie prawa nić z dołu leci do góry i dalej zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Tutka na tą podstawę macie tutaj.

Albo możemy pobawić się inaczej i zrobicie bransoletkę “po chińsku” wg wzorku który dla Was przygotowałam. Schemat opracowałam dzięki pewnej telefonicznej aplikacji jaka jest dostępna na rynku. Chcąc uzyskać wzorek trzeba bransoletkę wykonać trochę inaczej. Ale naprawdę nie pytajcie mnie dlaczego, bo na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Jak pierwszy raz przyszło mi wykonać bransoletkę wg wzorku rozrysowanego w tej apce byłam tak samo zdziwiona jak i Wy :) No ale przecież, do odważnych świat należy, więc zaczynajmy!

Jeżeli już wybrałyście swoją drogę i jest nią wersja ze wzorkiem, to przystępujemy do nawleczenia koralików na nasze sznurki, według następującego schematu:

wzór na dysk kumihimo z koralików

 

Nawlekamy na każdy ze sznurków sekwencję 53 koralików (bransoletka będzie pasowała na nadgarstek 16-17cm.).

Nasz schemat pokazuje, że sznurek początkowy to ten z prawej strony nr 32. I od niego zacznijcie nawlekanie, dalej nawlekając zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Od razu uprzedzam – czas nawlekania koralików to ok. godzina czasu :).

Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo
Gdy nasze koraliki są już nawleczone, zaczynamy zabawę z kumihimo. Zdejmujemy prawy sznurek z pozycji 32 i przekładamy go w dół, tak by wylądował przy pozycji 15/14. Następnie lewy sznurek z pozycji 16 przekładamy w górę na pozycję 30/31 .

Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo

 

Delikatnie obracamy dysk i powtarzamy czynność na sąsiednich nitkach. Tym schematem wykonujemy 24 (dwa pełne okrążenia) przełożenia samej nici. Nasza baza jest gotowa, możemy zacząć przerabiać koraliki.

Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo

Nasza praca, zgodnie ze schematem powinna zacząć się od niebieskiego koralika. Jeżeli u Was jest inny, to znaczy że prawdopodobnie przerobiliście nie tą ilość “pustych nici”.

Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo


Jeżeli wszystko jest ok, schematem który Wam opisałam przerabiamy koraliki. Zsuwany koralik powinien ułożyć się nam pod sąsiednią nicią. Technika jest taka sama jak przy bransoletce na 8 sznurków, pozostaje kwestia wprawy w pracy z mniejszą wersją TOHO i przyzwyczajenia się do tego, że zaczynamy od prawej nici.


W trakcie pracy starajcie się, by wszystkie nici były dobrze naprężone – unikniecie wówczas zsuwania się koralików spod nitek. Nie przejmujcie się też jeżeli pierwsze koraliki Wam się delikatnie rozsuwają – im bardziej w górę, tym bardziej będą się ścieśniać, a pierwsze 2 rzędy ukryjemy w końcówce :).

Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo
Jak Wam idzie? U mnie czas wykonania takiej bransoletki waha się od godziny do dwóch.

Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo

Jak zrobić bransoletkę z koralików naJak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo dysku kumihimo
No dobrze. Dobrnęliśmy do końca naszej pracy. Jest już pięknie i kwiatowo – wzorek w sam raz na wiosnę i lato. Jeżeli przerobiliście już ostatni koralik to pora na zabezpieczenie naszej pracy.

Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo
Wykonujemy ok 12 ruchów samą nicią.

Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo
Następnie ucinamy nadmiar sznurka (tylko uważajcie by przypadkiem nie przeciąć nitek!).

Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo

Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo
Wystającą końcówkę sznurka smarujemy klejem i wykonujemy jeszcze kilka ruchów samą nicią tak by zakryć klej i sznureczek.

kumihimo tutorial na bransoletkę
Następnie nakładamy klej na boki i czekamy aż wyschnie.

kumihimo tutorial na bransoletkę
Gdy klej zaschnie zdejmujemy bransoletkę z dysku i ucinamy pozostałe sznurki.

kumihimo tutorial na bransoletkę

W ostatecznej wykończeniówce oklejamy jeszcze przerobiony samą nicią początek bransoletki i odcinamy nadmiar ogonka z początku bransoletki.

kumihimo tutorial na bransoletkę
W końcówki nakładamy klej i wklejamy oba nasze końce.

kumihimo tutorial na bransoletkę

Montujemy karabińczyk i ozdobną zawieszkę i… koniec :)

kumihimo tutorial na bransoletkę
Czekamy aż klej zaschnie i możemy się cieszyć naszą nową ozdobą. Mam nadzieję, że Wam się podoba :).

kumihimo tutorial na bransoletkę
KUMIHIMO 12 SZNURKÓW – MAŁY PRZEWODNIK
Jakiej nici użyć do kumihmo z koralików? Najlepsza dla TOHO 11/0 jest – nici BEADSMITH SLON, TEX 135.
Jakie wypełnienie? Dla bransoletek jednolitych sznurek 3mm. Dla wzorków 2mm.
Czy wypełnienie jest konieczne? Tak. Inaczej bransoletka nie wyjdzie – koraliki nie będą się jednolicie układać.
A jak z TOHO 8/0? Nadają się? Tak, tylko trzeba użyć grubszej nici i bransoletka wychodzi dosyć szeroka.
Jaką ilość koralików nawlec? Nadgarstek 15cm : 50 / 51. Nadgarstek 16/17cm : 52 / 53. Nadgarstek 18/19cm : 54 / 55.
Jakich końcówek użyć? Bransoletka z wypełnieniem 2mm zmieści się w końcówki 6 i 7mm. Bransoletka z wypełnieniem 3mm wejdzie w 7 i 8mm.
Jakiej ilości koralików potrzeba na wykonanie bransoletki? Na jednokolorową bransoletkę wystarczy niecała paczuszka TOHO 11/0.

Przygotowałam też dla Was porównanie bransoletek wykonanych z różnych koralików i różnego wypełnienia :).
TOHO 8/0

kumihimo tutorial na bransoletkę
TOHO 11/0 z wypełnieniem 3mm

kumihimo tutorial na bransoletkę

kumihimo tutorial na bransoletkę

kumihimo tutorial na bransoletkę

TOHO 11/0 z wypełnieniem 2mm

kumihimo tutorial na bransoletkę
Porównanie bransoletek z wypełnieniem 2 i 3mm.

kumihimo tutorial na bransoletkę

Jeśli spodobał Wam się ten kurs tworzenia biżuterii i zdecydujecie się z niego skorzystać, oznaczcie nas na zdjęciu #kurspasart byśmy mogli podejrzeć efekty Waszych prac :). Koniecznie dajcie też znać w komentarzu jak Wam się podoba taka bransoletka i co myślicie o wyplatankach na dysku kumihimo :).

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Małe koraliki odkryłam gdy chciałam zrobić bransoletkę na szydełku – niestety mój plan się nie powiódł. Obsługa szydełka okazała się całkowitą klapą (do dnia dzisiejszego nie ogarnęłam tematu), za to moim przeznaczeniem okazała się igła. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę z koralików na dysku kumihimo? Kumihimo na 12 sznurków pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

$
0
0
Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

Jak być może zauważyliście na naszym Instagramie, ostatnio oszaleliśmy na punkcie delikatnych, drobnych bransoletek ze sznurków, które można dowolnie łączyć. Dlatego postanowiłam tym właśnie szaleństwem Was zarazić ;). Przygotowałam dla Was kurs, w którym pokażę, jak zrobić bransoletkę regulowaną, z zapięciem makramowym. Pokażę Wam, jak zrobić dwa rodzaje chwostów i wypróbujemy różne rodzaje koralików. Minimalistyczna bransoletka na sznurku to idealny projekt na lato! ;)

Materiały, których użyłam:

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

Wszystkie materiały, których możecie potrzebować do wykonania takich bransoletek, znajdziecie tutaj. Ale pamiętajcie, że kurs służy głownie inspiracji, a Wasze bransoletki mogą być zupełnie inne! Zamiast kryształków możecie użyć na przykład drobnych kamieni jubilerskich, koralików szklanych, czy koralików TOHO. Zamiast nici SuperLon możecie użyć sznurków do makramy 0,6 lub 0,8mm – zwróćcie tylko uwagę, czy przejdą Wam przez nie koraliki. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co wymyślicie! ;)

1. Na początek nawlekamy na nić jedną kuleczkę, kryształek i znów kuleczkę – to ten fragment, który będzie dyndał przy zapięciu, więc możecie też dodać go później, ja to robię od razu, żeby nie zapomnieć ;) – a potem jedną kuleczkę i tyle kryształków, żeby bransoletka miała odpowiadającą Wam długość. Mi wyszło 65 kryształków. Pamiętajcie, żeby zostawić trochę miejsca na zapięcie ;).

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

2. Zostawiamy sobie jakieś 20cm zapasu nici i wiążemy podwójny supełek zaraz za kryształkami i kulką.

3. Odcinamy też nitkę z drugiej strony.

 

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

4. Trzymając bransoletkę zwiniętą na stole wiążemy taki sam supełek z drugiej strony. Pilnujemy, żeby bransoletka w tym czasie nie leżała prosto, bo będzie za ciasno zawiązana i nie będzie się układać.

5. Na każdym końcu powinniśmy mieć kuleczkę, kryształek, kuleczkę, supełek, kuleczkę i dopiero wtedy kryształki.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

6. Teraz zabierzemy się za chwosta. Możecie wybrać sobie oczywiście jaką chcecie metodę ich tworzenia – ja używam kartoników oklejonych taśmą klejącą.

7. Nawijamy na nią nitkę, dopóki nie uznamy, że chwost jest już wystarczająco gruby. Tytan 100 jest cieniutki, więc ja owinęłam kartonik ok. 250 razy. Liczenie ilości owinięć jest o tyle ważne, że bez tego ciężko jest zrobić dwa takie same chwosty ;).

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

8. Nawlekamy końcówkę naszej bransoletki na rozdwajaną igłę i przeciągamy ją między nicią a kartonikiem.

9. Ostrożnie zsuwamy nici z kartonika.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

10. Mocno zawiązujemy dwa supełki.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

11. Smarujemy odrobinką kleju szybkoschnącego

12. I odcinamy nadmiar sznurka.

13. Odcinamy sobie mniej więcej 10cm nici i związujemy nią chwosta – uważamy, żeby się nie poluzował.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

14. Owijamy kilka razy i zawiązujemy. Supełek podklejamy.

 

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

15. Odcinamy nadmiar sznurka – możemy sobie go przytopić, jeśli końcówki są widoczne.

16. Rozcinamy wszystkie nici chwosta i wyrównujemy.

17. Teraz jeden z trudniejszych momentów – tym bardziej, że nie mam jak pokazać Wam go na zdjęciu ;) – rozpłaszczamy sobie chwosta w ręce, tak, żeby końcówki jak najmniej się stykały i leciutko je przypalamy. Ale ostrożnie – trzymamy zapalniczkę daleko i właściwie bardziej ogrzewamy powietrze w pobliżu chwosta niż przypalamy go bezpośrednio – jeśli nie będziemy uważać, to te cieniutkie nici momentalnie nam się spalą.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

18. W ten sam sposób wykonujemy drugiego chwosta.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

19. Teraz zajmiemy się zapięciem. Składamy sobie końcówki bransoletki w taki sposób, żeby układały się w przeciwne strony.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

20. Odcinamy sobie kawałek sznurka – albo korzystamy z resztek, które zostały nam po przycinaniu – i składamy go na pół. Przekładamy pod końcówkami w taki sposób jak na zdjęciu.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

21. Zaczynamy wyplatanie podstawowego splotu makramowego – górny lewy sznurek przekładamy nad dolnym i przeciągamy przez pętelkę. Jeśli macie problem z tym splotem, możecie zerknąć na kurs wideo.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

22. Zaciskamy.

23. Przekładamy prawy sznurek pod rdzeniem i nad prawym sznurkiem, a prawy przeciągamy przez pętelkę.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

24. Powtarzamy kilka razy, starając się zaciskać sznurki dosyć mocno – zapięcie z czasem się trochę wyrobi, więc lepiej na początku zacisnąć je mocno.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

I bransoletka gotowa! Pokażę Wam teraz alternatywną wersję chwostów na przykładzie bransoletki z koralików TOHO 11/0. Użyłam tutaj dwóch kolorów: opaque frosted blue turquoise i matte color opaque white

1. Nawlekamy koraliki na sznurek – ja oddzieliłam kolory kuleczkami ze stali nierdzewnej.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

2. Bierzemy tym razem nieco mniejszy kartonik – mój ma niecałe 2cm – i owijamy na nim tym razem ten sam sznureczek, którego użyliśmy jako bazy, czyli SuperLon. Owijamy tym razem bardziej 25 razy niż 250 ;).

3. Zaciskamy mocno supełek – tym razem nie musimy odcinać końcówki, tylko układamy ją razem resztą nitek.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

4. Zawiązujemy białą nitkę, owijamy nią chwosta, wiążemy i podklejamy supełek.

5. Rozkładamy szeroko końcówki i delikatnie przytapiamy zapalniczką.

6. I ten sam proces powtarzamy z drugim chwostem ;).

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

Bransoletki możecie połączyć w zestawy z klasycznymi, makramowymi bransoletkami.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

W taki sam sposób możecie też zrobić bransoletki w zupełnie innym stylu.

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku

Co sądzicie o takich delikatnych bransoletkach? Nosicie? ;)

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę regulowaną? Minimalistyczna bransoletka na sznurku pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików – beading tutorial

$
0
0
Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

Paula Ziemska zaprasza Was na kurs tworzenia biżuterii w którym pokaże jak zrobić bransoletkę bangle z koralików firepolish. To jeden z tych projektów, który aż prosi się o koralikowe eksperymenty! W zależności od tego jakich koralików użyjecie, uzyskać możecie ciekawą bransoletkę na co dzień lub efektowną biżuterię na eleganckie wyjścia. Wszystko zależy od Was, więc do dzieła!

Cześć Kochani!
Witam Was na moim kolejnym kursie. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię bransoletki, a najbardziej tzw. bangle. Nie trzeba się męczyć z zapięciami, karabińczykami, nie martwimy się czy zapięcie wytrzyma no i mają ten swój efekt WOW :). Dzisiaj zrobimy sobie właśnie taką bransoletkę :).

Do przygotowania bransoletki będą nam potrzebne:

Koraliki firepolish – 4mm (3 opakowania) (FP4)
Kryształki – kształt bicone 3mm (zamiennie mogą być też firepolish 3mm) (BC)
Igła jubilerska – do koralikowania
Nożyczki
Koraliki TOHO – 8/0 i 11/0
Nić jubilerska–  monofilowe lub żyłka o grubości 0,15 minimum*
* w tutorialu używam nici beadsmith, żeby łatwiej było pokazać Wam co i jak, ale generalnie bangla powinna być na żyłce.

Koraliki potrzebne do wykonania bransoletki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii służą przede wszystkim nauce techniki i inspiracji do własnych koralikowych eksperymentów :). Na dole tego wpisu znajdziesz kilka wersji tej koralikowej bransoletki – warto pobawić się nie tylko kolorami, ale i wzorem :)!

 

Koraliki na stół i zaczynamy :)!

Ucinamy sporą ilość nici – ok. 2metrów z okładem. Wiem, że praca może być przez to utrudniona, ale dobrze jeżeli bransoletka jest wykonana na jednej nitce. Na igłę nabieramy 4 koraliki FP4.

Przechodzimy igłą ponownie przez wszystkie 4, tak by stworzył nam się koralikowy kwadracik.

I wiążemy ze sobą nici.

Następnie prowadzimy nić tak by wychodziła nam z koralika FP4.

Nabieramy 3 koraliki FP4 i przechodzimy przez koralik z którego wychodzi nam nić. Tym samym mamy już 2 kwadraciki.

Prowadzimy igłę tak by nić ponownie wychodziła nam ze szczytowego koralika FP4 i dodajemy kolejne 3 koraliki. Kolejne rzędy naszej bransoletki dodajemy w taki sam sposób aż uzyskamy wymaganą długość.

Dla nadgarstka 15cm i wąskiej dłoni wystarczą 93 koraliki (91 koralików w rzędach + 2 łączenia).
Dla nadgarstka 16cm będzie to 96 koralików (94 koraliki w rzędach + 2 łączenia).
Dla nadgarstka ok 17cm będzie to 99 koralików (97 koralików w rzędach + 2 łączenia).
 

Gdy już przerobiliśmy wymaganą ilość rzędów, pora na połączenie ze sobą całości. Nabieramy jeden koralik FP4 i prowadzimy go tak by połączyć początek naszej bransoletki z końcem. Pilnujcie by łączenie wykonać tak, by bransoletka się Wam nie skręciła :).

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

 

Nabieramy kolejny koralik FP4 i budujemy drugą ściankę naszego ostatniego kwadracika.

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

Prowadzimy nić tak by wychodziła nam z koralika który układa się poziomo w bransoletce.

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

Nabieramy koralik TH8/0 i prowadzimy igłę w najbliższy koralik FP4.

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

W ten sposób dodajemy koraliki w całym okrążeniu bransoletki.

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

Mamy już wszystkie koraliki w jednej części bransoletki, pora przejść do drugiej. Prowadzimy nić tak by wyszła nam z koralika poziomego po drugiej stronie i ponownie nabieramy TH8/0 i wbijamy igłę w sąsiadujący koralik FP4. W ten sposób robimy kolejne okrążenie.

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

Bransoletka gdy jest jeszcze w takiej wersji może nam się wydawać za szeroka i za luźna, ale im
więcej będziemy działać w fazie wykończeniowej tym bardziej będzie się „ściaśniać” ;). Żeby trochę ją wzmocnić, robimy okrążenie przez wszystkie koraliki (FP4 i TH8/0) samą nicią (zarówno na górze jak i na dole bransoletki).

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

Od razu zrobiło się lekko sztywno ;). Teraz zajmiemy się elementami ozdobnymi. W tej kwestii dużo zależy od tego czy Wasza bransoletka jest
wykonana na parzystą ilość kwadracików czy nie.
Dla tych parzystych można zrobić wzorki naprzemienne – tak jak w naszym kursie. Jednak jeżeli bransoletka jest np. na 31 kwadracików lepiej zrobić ozdabianie jednolite (na końcu kursu znajdziecie kilka przykładów i porównań bransoletek). Nasza jest akurat na parzystą ilość, więc pokażę dwie metody ozdabiania.

Na początek musimy poprowadzić nić, tak by wychodziła nam z koralika FP4 który układa się pionowo w naszej bransoletce. Następnie nabieramy 5 koralików TH11/0 i wbijamy się „po skosie” w sąsiadujący pionowy koralik FP4.

 

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

 

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

Następnie nabieramy koralik BC → TH11/0 → BC i ponownie wbijamy się po skosie w sąsiadujący koralik FP4.

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

W tym schemacie robimy okrążenie przez całą bransoletkę.

Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików

Gdy dobrnęliśmy już do końca, robimy nawrotkę. Igła powinna wychodzić nam z pionowego koralika FP4 w sekwencji z koralikami BC. Nabieramy koralik BC i prowadzimy go przez środkowy TH11/0. Koralik TH 11/0 powinien układać nam się oczkiem poziomo.

beading tutorial

Następnie bierzemy kolejny koralik BC i prowadzimy igłę w sąsiadujący koralik FP4.

beading tutorial

beading tutorial

Kolejny kwadracik wykonujemy dodając (łącznie) 4 koraliki TH11/0. Nabieramy na igłę 2, przechodzimy ponownie przez środkowy TH11/0 i nabieramy kolejne 2. Robi nam się taki mały X. W ten sposób, naprzemiennie wykonujemy całe okrążenie. Zauważyliście że z każdym dodanym koralikiem bransoletka nam się zwęża, jest coraz bardziej sztywna i delikatnie się zaokrągla?

beading tutorial

Po dodaniu wszystkich naszych koralików robimy dodatkowe okrążenie samą nicią przez brzegi naszej bransoletki (tak jak po dodaniu TH8/0).
Jeżeli używamy koralików Bicone to również przez elementy ozdobne – koraliki Bicone mają niestety dość ostre brzegi i pojedyncza żyłka może po pewnym czasie pęknąć. Z koralikami FP3 ryzyko jest mniejsze :). Na koniec maskujemy i ucinamy nadmiar nici i bransoletka jest gotowa :).

beading tutorial

A tutaj macie przykład szaleństwa z moją małą kolekcją :).

beading tutorial

 

beading tutorial

Wzór taki jak w tutorialu – parzysta ilość koralików i naprzemienny układ ozdobników.

beading tutorial

beading tutorial

W tej bransoletce układ jest na 3 rodzaje ozdobników.

beading tutorial

A w tych tylko jeden.

beading tutorial

Mam nadzieję, że kurs się spodobał i już wkrótce będę miała okazję zobaczyć Wasze koralikowe bangle. Koniecznie pokażcie jak Wam poszło, oznaczając nas na zdjęciu #kurspasart :)! Powodzenia!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Małe koraliki odkryłam gdy chciałam zrobić bransoletkę na szydełku – niestety mój plan się nie powiódł. Obsługa szydełka okazała się całkowitą klapą (do dnia dzisiejszego nie ogarnęłam tematu), za to moim przeznaczeniem okazała się igła. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę bangle z koralików – beading tutorial pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik na szydełku? Kurs DIY

$
0
0
Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Monika Wojdyła pokaże Wam dzisiaj jak zrobić naszyjnik z  kamieni na szydełku, który pięknie prezentuje się nie tylko na szyi, ale i na… nadgarstku :). Wiemy, że nie wszystkie z Was lubią supełkować, dlatego Monika przygotowała dla Was kurs robienia biżuterii na szydełku, która jest wspaniałą alternatywą dla supełkowych naszyjników z kamieni. Do dzieła!

Pokaże Wam dzisiaj jak zrobić naszyjnik z  kamieni na szydełku. Robi się go bardzo przyjemnie, szybko i daje nam wiele możliwości. Zrobiłam jeden i przepadłam. Nie tylko dlatego, że jest łatwy do zrobienia ale również dlatego, że można go nosić na wiele sposobów również jako owijaną wkoło ręki bransoletkę :).

Aby wykonać taki naszyjnik potrzebujemy:


Nić jubilerska – Beadsmith™, nić SuperLon™ Macrame – u mnie kolor SEPIA
Kamienie jubilerskie – dwa lub więcej pasujących do siebie kolorów kamieni, kulek w rozmiarze 6mm. Ja wybrałam jaspis cesarski niebieski i agat fasetowany karmelowy. W sumie zużyłam 70 kuleczek.Potrzebny nam też będzie kamyk który posłuży nam jako guziczek. Początkowo wybrałam obelisk ale w trakcie szydełkowania zmieniłam zdanie i postawiłam na kwiatek howlitu, który wydał mi się idealny do tego naszyjnika. Niestety często zmieniam zdanie w trakcie pracy. ;)
Nożyczki
Szydełko – w rozmiarze 3,5

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie inspiracji i nauce techniki :). Z takim szydełkowym naszyjnikiem możecie dowolnie eksperymentować, zmieniając kolor bazowej nici czy rodzaj i kolory kamieni :). Naszyjnik robi się bardzo przyjemnie, więc warto pokusić się o wykonanie kilku wersji kolorystycznych, szczególnie, że prezentuje się przepięknie, niezależnie od pory roku :).

Gotowe :)? Zaczynamy!

Nawlekamy na naszą nić 70 kulek kamieni na przemian kolorami lub w jakiejś innej wymarzonej sekwencji. Pozostawiam to Waszej wenie. :)

jak zrobić naszyjnik z kamieni

Teraz robimy pierwsze oczko szydełkowego łańcuszka. W tym celu robimy pętelkę.

Szydełkiem przeciągamy nitkę idącą od szpulki przez tę pętelkę i zaciskamy tworząc pierwsze oczko.

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Teraz zrobimy kilka oczek łańcuszka. W tym celu przez każde jedno następne oczko będziemy przeciągać nitkę. Robimy tyle oczek, żeby przez powstały nam łańcuszek po zamknięciu w pętelkę przeszedł nam kwiatek howlitu, guziczek lub jakiś inny kamień. Ja zrobiłam 11 ale polecam wam mierzyć.

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Szydełkiem wbijamy się do pierwszego oczka naszego łańcuszka i przeciągamy nitkę przez oba oczka, które mamy teraz na szydełku. Tworzy się nam pętelka. Szydełkujemy dalej podstawowy łańcuszek. Robimy trzy oczka łańcuszka.

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Teraz przesuwamy jeden koralik do naszego łańcuszka i pętelkę, którą mamy na szydełku naciągamy, robimy ciut większą niż pozostałe ale nie za dużą żeby koralik nam w nią nie wpadł. Przeciągamy nitkę przez pętelkę, koralik pozostawiając „na górze”. Robimy kolejne trzy oczka łańcuszka.

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Przyciągamy kolejny koralik. Naciągamy pętelkę na szydełku. Przeciągamy nitkę przez pętelkę. Robimy trzy kolejne oczka łańcuszka. I tak aż przerobimy wszystkie koraliki. Ważne jest aby nie okręcać łańcuszka podczas szydełkowania. Starajcie się podtrzymywać jego część tak, aby kuleczki były zawsze po jednej stronie.

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Gdy już przerobiłyśmy wszystkie koraliki robimy trzy oczka łańcuszka i ucinamy nitkę około 10 cm od końca naszego ostatniego oczka. (Szydełko jest dalej w oczku!) Nawlekamy na tę końcówkę nasz kwiatuszek i przerabiamy podobnie jak koraliki.
Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Wyciągamy z pętelki szydełko i przeciągamy przez tą pętelkę naszą pozostałą część nitki robiąc supełek. Supełek albo przypalamy bo sznureczek, którego używałam się topi, albo kleimy małą ilością kleju szybkoschnącego. Tak samo postępujemy z początkiem naszego naszyjnika. Ucinamy sznurek przy pętelce, przypalamy i kleimy.

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

I gotowe! Metoda jest na tyle fajna, że możecie łączyć kształty, wielkości, kolory koralików do woli. Możecie użyć metalowych zawieszek, chwostów, czego tylko zapragniecie. Możecie stworzyć kolekcję naprawdę bajecznych naszyjników :)! Koniecznie pochwalcie się swoimi naszyjnikami oznaczając nas na zdjęciu #kurspasart,  tak by nic nas nie ominęło :).

Jak zrobić naszyjnik na szydełku

jak zrobić naszyjnik z kamieni

jak zrobić naszyjnik z kamieni na szydełku

 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik na szydełku? Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Zamykane rzędy w ukośniku – jak uniknąć „schodków” we wzorze

$
0
0

Czas na kolejny wpis z serii dotyczącej ukośnika, w której mistrzyni ukośnika – Natalia Slipchenko, zdradza swe tajemnice ;). Tym razem Natalia pokaże Wam jak uniknąć „schodków” we wzorze, które pojawić się mogą w paskowych wzorach. Teraz wszystko będzie prostsze :)!

Jak już wiadomo z moich poprzednich kursów – ukośnik przerabiamy spiralnie półsłupkami. W praktyce znaczy to, że nie liczymy rzędów sznura, bo nie mamy ani początku rzędu, ani jego końca. W przypadku, gdy wybrany wzór ma paski, na sznurze zawsze są widoczne przeskoki/schodki. Czasem to nie przeszkadza, jednak niektóre wzory ładnie wyglądają bez tych schodków.


Są 2 sposoby dzięki którym można uniknąć tych przeskoków:
1) W miejscu schodków w schemacie dodać linijkę, która będzie przechodziła przez całą długość sznura. Przerabianie nie ulega zmianom.
2) Zmieniamy sposób przerabiania ze spiralnego na przerabianie zamykanych rzędów.
Pierwszy sposób nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, bo nie wszyscy sobie poradzą ze zmianą schematu. Nie w każdym wzorze pomoże nam wprowadzenie dodatkowego paska.
W tym kursie pokażę wam ten drugi sposób, jak zamykać okrążenie w ukośniku i przechodzić do nowego rzędu. A głównie – jak to zrobić, by  przejście było niewidoczne!

Przed rozpoczęciem nauki zwracam waszą uwagę na to, że nie każdy schemat pasuje do tego sposobu. Jeśli będziemy zamykać każdy rząd, to w każdym takim pasku ilość  koralików powinna być krotna ilości koralików w rzędzie według schematu.

Dla przykładu pokażę niżej poprawne i błędne schematy na 15 i 18 koralików w rzędzie.

 

 

 

Teraz zaczynamy, szydełka w dłoń!

Jeśli zdecydowaliście się na przerabianie sznura z zamykaniem rzędów w okrążenie to będziecie musieli robić to na całej długości sznura. Nawet, jeśli macie tylko 1-2 paski i chcecie żeby one były bez przeskoków, to i tak całą resztę musicie przerabiać zamykając rzędy.
Ja mam nawleczony wzór na 18 koralików w rzędzie. Zaczynamy przerabiać sznur, kto jak lubi, ja ze swojej strony radzę zacząć od „rękawka” z nici.

Gdy „rękawek” jest wystarczająco długi, robimy oczko łańcuszka bez koralika. Teraz podsuwamy pierwszy koralik bliżej szydełka i w to samo oczko, z którego wychodzi puste oczko łańcuszka, przerabiamy półsłupek normalnie jak przy ukośniku. Następne 16 koralików też przerabiamy normalnie.

Zostaje nam ostatni 18-sty koralik w rzędzie, zamykamy rząd:
– wbijamy się szydełkiem w ostatnie oczko poprzedniego rzędu
– podsuwamy koralik
– łapiemy nić za koralikiem i wyciągamy (2 oczka na szydełku)
– wbijamy się szydełkiem w pierwsze oczko z naszym pierwszym koralikiem
– łapiemy nić i przeciągamy od razu przez wszystkie oczka na szydełku
Zaczynamy następny rząd:
– nabieramy nić na szydełko i przerabiamy oczko łańcuszka
– podsuwamy koralik do szydełka i w to samo oczko, z którego wychodzi puste oczko łańcuszka, przerabiamy półsłupek normalnie jak przy ukośniku.
Dalej wszystkie rzędy przerabiamy tak samo bez zmian. Cały czas pilnujemy wzoru. Na początku możecie liczyć koraliki w każdym rzędzie, ale potem będzie to niepotrzebne, bo kolorowe paski same będą zamykać się w kółko i będziecie widzieć, czy wszystko w porządku ;).

A teraz zobaczcie jak to wygląda na filmiku:

Pozostałe wpisy instruktażowe dotyczące ukośnika znajdziecie tutaj. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie ukośnika lub chcecie się z nami podzielić swoimi sposobami na opanowanie tej techniki, koniecznie dajcie znać w komentarzu :).

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Natalia Slipchenko znana także jako FATAMORGANA jest miłośniczką rzeczy pięknych. Kocha grafikę, fotografie i różnego rodzaju rękodzieło. Nie tak dawno zakochała się w sznurach ukośnikiem i w tym momencie poświęca wolny czas tylko tej sprawie. Oprócz szydełkowania tworzy autorskie wzory do sznurów i DIY tutoriale. Więcej prac Natalii możecie zobaczyć na jej stronie FB  lub obserwować ją na Instagramie.

Artykuł Zamykane rzędy w ukośniku – jak uniknąć „schodków” we wzorze pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę z makramy z kuleczkami? Bransoletka ze sznurka krok po kroku

$
0
0
Jak zrobić bransoletkę z makramy z kuleczkami? Bransoletka ze sznurka krok po kroku

Lato: słońce, plaża, woda, czas wolny… I kolorowa letnia biżuteria.  W dużych ilościach! ;) Jeśli Wam też wakacje kojarzą się w ten sposób, to mam coś specjalnie dla Was – kurs, w którym pokażę, jak zrobić bransoletkę z makramy z kuleczkami. Możecie użyć swoich ulubionych kolorów i stworzyć idealny, wakacyjny zestaw. Taka bransoletka ze sznurka to nic trudnego, pokażę Wam, jak zrobić trzy różne wersje – krok po kroku. To co, kto plecie ze mną? ;)

Materiały:

  • Sznurek do makramy 0,8mm – możecie też użyć odrobinę cieńszego 0,6mm – u mnie w kolorze buraczkowym.
  • Kulki jubilerskie 2,4mm – ja wybrałam kolor złoty – możecie też użyć kulek ze stali chirurgicznej, upewnijcie się tylko, że przejdą Wam przez sznurek – często mają mniejsze otwory niż ich metalowe odpowiedniki ;).
  • Klej szybkoschnący – najlepiej w pędzelku.
  • Ostre nożyczki.
  • Zapalniczka do przypalenia sznurków.
  • Jakieś miejsce pracy – możecie przypiąć sobie sznurki agrafką do spodni czy poduszki, przypiąć do tablicy korkowej czy użyć dysku kumihimo, albo po prostu robić w rękach. Ja zakładam sobie sznurki na krosno do koralików i polecam to rozwiązanie ;).

Jak zrobić bransoletkę z makramy z kuleczkami? Bransoletka ze sznurka krok po kroku

Wszystkie niezbędne materiały znajdziecie tutaj. Nie martwcie się, jeśli jakiś kolor sznurka zniknie z półek – jestem pewna, że znajdziecie własne, piękne połączenia kolorystyczne, nie musicie sugerować się tymi pokazanymi w kursie ;). 

 

 

Jak zrobić bransoletkę z makramy z kuleczkami? Bransoletka ze sznurka krok po kroku

 Jak zrobić bransoletkę z makramy z kuleczkami? Bransoletka ze sznurka krok po kroku

 

Jak zrobić bransoletkę z makramy z kuleczkami? Bransoletka ze sznurka krok po kroku

 

Podobają Wam się takie bransoletki? Jeśli stworzycie własne wersje, to nie zapomnijcie pochwalić się nam, oznaczając zdjęcia jako #kurspasart ;)

 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę z makramy z kuleczkami? Bransoletka ze sznurka krok po kroku pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić prostą bransoletkę ze sznurka? Kurs makramy krok po kroku – splot żebrowy skośny

$
0
0
Jak zrobić prostą bransoletkę ze sznurka? Kurs makramy krok po kroku

Makrama to zdecydowanie najlepsza technika na wszystkie letnie projekty, chyba się ze mną zgodzicie? ;) Mam nadzieję, że tak, bo mam dla Was kolejny kurs makramy krok po kroku. Dzisiaj pokażę Wam, jak zrobić prostą bransoletkę ze sznurka, wykorzystując splot żebrowy skośny. Dodamy kilka metalowych kuleczek – żeby nie było nudno – i letnia biżuteria gotowa! ;)

Materiały:

  • Sznurek do makramy 0,6 lub 0,8mm – użyłam sznurka 0,6mm w kolorze lodowego błękitu i 0.8mm w kolorze słomkowym.
  • Metalowe kulki w rozmiarze 2,4mm. Jeśli zdecydujecie się na sznurek 0,8, to przydadzą się też kuleczki 3,2mm. Ja zdecydowałam się na kulki w kolorze antycznego brązu.
  • Klej szybkoschnący – najlepiej w pędzelku
  • Ostre nożyczki.
  • Zapalniczka i zwykłe szpilki.
  • I coś, co posłuży nam za miejsce do pracy – ja użyję dysku kumihimo – potrzebujemy czegoś, w co będziemy mogli swobodnie wbijać szpilki.

Jak zrobić prostą bransoletkę ze sznurka? Kurs makramy krok po kroku

Wszystkie materiały, potrzebne do wykonania bransoletki, znajdziecie tutaj. Jeśli nie znajdziecie konkretnego koloru sznurka czy rozmiaru kuleczek, to nie martwcie się – pobuszujcie chwilę na pasartowych półkach i na pewno znajdziecie fajne zamienniki ;). Zamiast klasycznych sznurków do makramy możecie też wypróbować SuperLon Fine lub SuperLon Macrame.

 

Jak zrobić prostą bransoletkę ze sznurka? Kurs makramy krok po kroku - splot żebrowy skośny

 

Jak zrobić prostą bransoletkę ze sznurka? Kurs makramy krok po kroku - splot żebrowy skośny

 

Jak zrobić prostą bransoletkę ze sznurka? Kurs makramy krok po kroku - splot żebrowy skośny

 

Jak zrobić prostą bransoletkę ze sznurka? Kurs makramy krok po kroku - splot żebrowy skośny

 

Jak zrobić prostą bransoletkę ze sznurka? Kurs makramy krok po kroku - splot żebrowy skośny

 

Jak zrobić prostą bransoletkę ze sznurka? Kurs makramy krok po kroku - splot żebrowy skośny

Jak Wam się podobają? Pokusicie się o zrobienie własnych? Jeśli tak, to koniecznie pochwalcie się nam, oznaczając zdjęcia jako #kurspasart ;)

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić prostą bransoletkę ze sznurka? Kurs makramy krok po kroku – splot żebrowy skośny pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą? Bransoletka łącząca dwie techniki.

$
0
0
Jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą? Bransoletka łącząca dwie techniki.

Jakiś czas temu na naszym Instagramie mogliście zobaczyć bransoletkę łączącą dwie techniki i wygląda na to, że bardzo Wam się spodobała – dlatego też nagrałam dla Was kurs właśnie na nią. Pokażę Wam, jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą – dzięki takiemu połączeniu technik będziemy mogli zapinać bransoletkę kumihimo na najwygodniejsze na świecie zapięcie makramowe. To co, zaczynamy? ;)

Materiały:

  • Na pewno przyda nam się dysk kumihimo – ja wybrałam ten mini, ale może też być ten zwykły, z 32 nacięciami.
  • Do wyplatania użyjemy nici SuperLon Fine (tex 135) – u mnie kolor light orchid.
  • Do makramowej części będziemy potrzebować sznurka do makramy – najlepiej 0,8 lub 1 mm, ja wybrałam lawendowy, a Was zachęcam do eksperymentowania z kolorami ;).
  • Kulki jubilerskie ze stali chirurgicznej 2,4 mm – będziemy potrzebować 84 sztuk, czyli 4-5 woreczków.
  • Przydadzą nam się ostre nożyczki.
  • Klej szybkoschnący.
  • I zapalniczka do przytopienia sznurków.

Jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą? Bransoletka łącząca dwie techniki.

Wszystkie materiały, potrzebne do wykonania takich łączonych bransoletek, znajdziecie tutaj. Ale pamiętajcie, że nie chodzi o dokładnie odwzorowanie bransoletki z kursu, spokojnie możecie wypróbować inne sznurki, czy użyć koralików TOHO zamiast kuleczek – wszystko zależy od Was ;).

 

 

Jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą? Bransoletka łącząca dwie techniki.

 

Jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą? Bransoletka łącząca dwie techniki.

 

Co sądzicie o takim połączeniu technik? Piszcie, i nie zapominajcie o oznaczaniu zdjęć #kurspasart ;)

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę kumihimo z makramą? Bransoletka łącząca dwie techniki. pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Ukośnik – rozprowadzanie nawleczonych koralików na nitce

$
0
0
jak rozprowadzić nawleczone koraliki w ukośniku

Mistrzyni ukośnika, Natalia Slipchenko, przygotowała dla Was kolejny wpis, w którym zdradzi swój sposób na ułatwienie pracy z sznurem koralikowym :). Dzięki niemu dowiecie się jak rozprowadzić nawleczone koraliki na nitce tak, by nawlec je za jednym razem, a przy okazji uniknąć plątania się nitki. Do dzieła!

Jak już wiecie, przy pracy z ukośnikiem musimy mieć nawleczone od 3 do 9 metrów koralików. Możemy ułatwić sobie naszą pracę na dwa sposoby:
1. Nawlekanie części wzoru, przerobienie, ponowne nawlekanie i dołączenie nici.
2. Nawlekanie całości i rozprowadzanie koralików na potrzebną długość nitki.

Każdy sposób ma swoje wady i zalety. Teraz rozważymy drugi sposób ;).

Zalety:
– wygodny moteczek, który jest łatwo schować do najmniejszej torebki i zabrać ze sobą w drogę
– szybko można schować przed dziećmi lub zwierzętami
– brak zaplątanej nitki
– spodoba się tym, którzy nie lubią wracać do nawlekania kilka razy

Wady:
– potrzebne jest od 15 do 45 minut czasu na ten proces :) (tylko to udało mi się wymyślić, bo wiadomo, że wady muszą być).

ukośnik
Potrzebne materiały:
1. Nawleczone koraliki
2. Linijka 30 cm (po przeczytaniu artykułu możecie sami wybrać potrzebny rozmiar) lub inny sztywny obiekt typu książki czy deski
3. Parę wolnych metrów w pokoju

 jak rozprowadzić nawleczone koraliki w ukośniku
Zaczynamy od rozwijania nici. Wygodniej jest rozkładać ją wokół siebie falami szerokim kołem. Na początek nie rozwijajcie dłużej niż na 3 metry. Szpulkę można umieścić w ciężkiej miseczce lub szklance, żeby nie uciekła i postawić na podłogę.
Teraz przesuwamy część koralików bliżej szpulki. Odcinki około 30 cm łatwiej przesuwają się, jeśli podnieść je do góry, a drugą ręką ściągnąć w dół. Przesuwamy wszystkie koraliki, zostawiając na końcu 25-30 cm nawleczonych koralików.

ukośnik tutorial
Bierzemy linijkę i zaczynamy nawijać wolny koniec nici. Ilość obrotów zależy od tego czy zaczynamy ukośnik od rękawa bez koralików. Może to być 6-8 obrotów. Teraz po jednej stronie linijki zostawiamy odcinek z koralikami i robimy jeszcze 4 pełne obroty nici na linijce. Wyszło nam 30 cm koralików + 240 cm nici.

Z matematycznej strony to wygląda jak 1:8, jedna część koralików na 8 części nici.

 jak rozprowadzić nawleczone koraliki

 jak rozprowadzić nawleczone koraliki w sznurze szydełkowym
Powtarzamy tę czynność do końca nawleczonych koralików: rozwijamy kilka metrów nici, przesuwamy koraliki do szpulki, zostawiając mały odcinek z koralikami bliżej linijki. Nawijamy koraliki i pustą nić na linijkę. Co jakiś czas radzę zrobić o jeden obrót pustej nici więcej na zapas ;).
Tak to wygląda w trakcie nawijania.

 jak rozprowadzić nawleczone koraliki w sznurze szydełkowo koralikowym
Po około 15 minutach mamy taki wynik rozprowadzania koralików. Teraz fajnie by było aby ktoś mógł Wam pomóc i przytrzymał linijkę z koralikami, bo zaczynamy nawijać z powrotem na szpulkę. Da się to zrobić samemu, ale tylko będzie to mniej wygodne.

No i mamy wszystko zrobione! Można zaczynać działać i nie martwić się o przesuwanie koralików i rozplątywanie nici ;). Jak Wam się podoba mój sposób? Mam nadzieję, że ułatwi Wam to pracę z ukośnikiem :).

Inne wpisy dotyczące ukośnika znajdziecie tutaj:

Tutorial na ukośnik

Zamykane rzędy w ukośniku – jak uniknąć schodków we wzorze

Ukośnik – jak wyliczyć długość sznura i dobrać końcówki

Jak usunąć lub dodać koralik/nić w ukośniku

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

 

Natalia Slipchenko znana także jako FATAMORGANA jest miłośniczką rzeczy pięknych. Kocha grafikę, fotografie i różnego rodzaju rękodzieło. Nie tak dawno zakochała się w sznurach ukośnikiem i w tym momencie poświęca wolny czas tylko tej sprawie. Oprócz szydełkowania tworzy autorskie wzory do sznurów i DIY tutoriale. Więcej prac Natalii możecie zobaczyć na jej stronie FB  lub obserwować ją na Instagramie.

Artykuł Ukośnik – rozprowadzanie nawleczonych koralików na nitce pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę z koralików SuperDuo? Kurs tworzenia biżuterii.

$
0
0
Jak zrobić bransoletkę z koralików SuperDuo

Razem z Paulą Ziemską zapraszamy na kurs, w którym stworzymy razem przepiękną bransoletkę z koralików SuperDuo. Koraliki SuperDuo są przez was uwielbiane ponieważ dają mnóstwo możliwości, a biżuteria z nich wykonana jest naprawdę niepowtarzalna. To, że nie ma nic przyjemniejszego od obdarowania kogoś bliskiego włąsnoręcznie wykonanym prezentem już wiecie. Taka bransoletka idealnie się do tego nadaje! Więc do dzieła! 

Cześć Kochani!
Wiecie co się zbliża? Święta – to jasne. U każdego w myślach są teraz prezenty, przygotowania itd. Ale jak to mówią: „święta, święta i po…” No właśnie. A co następuje po tym PO? A Sylwester, no i karnawał. Ulubiony okres wszystkich Sroczek – bo można się obwiesić biżuterią jak choinka i nikt nie powie na to złego słowa, a nawet jak powie to co z tego? ;) Dzisiejszy tutek będzie pokazywał jak wykonać bransoletkę z koralików superduo. Prosta, ale efektowna zwłaszcza jeżeli użyjecie koralików które pięknie błyszczą.

Do pracy potrzebne nam będą:
bransoletka z SuperDuo
koraliki superduo w minimum 3 kolorach (po jednej paczuszce z każdego koloru powinno wystarczyć na nadgarstek 15-18cm)
nici do beadingu
igła do beadingu
kilka koralików TOHO 8/0 (13 szt.)
karabińczyk
ogniwko
nożyczki
kombinerki.

Wszystkie niezbędne produkty do wykonania bransoletki znajdziecie TUTAJ. Nasze kursy to tylko inspiracja ale Wy już dobrze o tym wiecie. Dlatego liczymy na to, że powstaną bransoletki w różnych kombinacjach kolorystycznych. Więc do dzieła!

Chcecie się dowiedzieć jak zrobić bransoletkę z koralików SuperDuo? 

Ucinamy spory kawałek nici (ok 2 metrów). Na igłę nawlekamy 6 koralików superduo które stworzą nam pierwszy kwiatek.
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Robimy nicią kółeczko, tak by ponownie przejść przez wszystkie koraliki i zawiązujemy supełek. Następnie prowadzimy nić tak by wychodziła z górnej dziurki koralika SD.
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Nabieramy teraz 5 koralików – dwa w innym kolorze, jeden w kolorze pierwszego kwiatka i ponownie dwa w innym kolorze (jak na zdjęciu).
Bransoletka z SuperDuo

Ponownie przechodzimy nicią przez wszystkie koraliki (ja proponuję robić to dwukrotnie – wtedy nasza bransoletka będzie dobrze zabezpieczona) i zmierzamy do koralika w kolorze naszego pierwszego kwiatka.
Bransoletka z SuperDuo

Przechodzimy górą i nabieramy kolejne 5 koralików.
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Tą sekwencję utrzymujemy do uzyskania odpowiedniej dla nas długości. 10 pełnych kwiatków to bransoletka pasująca na nadgarstek o obwodzie 15 cm. Jeśli potrzebne jest więcej – dorabiamy kolejne wg własnych potrzeb :)
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Mamy wykonany cały pełny rząd, który stanowi środek naszej pracy.
Bransoletka z SuperDuo

Przechodzimy do rzędu drugiego. Tutaj będziemy korzystać tylko z jednego koloru koralików –tego który tworzył nam przerwy między kwiatkami. Wbijamy się nicią w górną dziurkę koralika który następuje po szczytowym (tak jak na zdjęciu).
Bransoletka z SuperDuo

Nabieramy 2 złote koraliki SD i wbijamy się w sąsiadujący koralik z naszego kwiatka.
Bransoletka z SuperDuo

Następnie wbijamy się samą nicią w pierwszy złoty koralik.
Bransoletka z SuperDuo

I ponownie nabieramy 2 SD.
Bransoletka z SuperDuo

Tym schematem idziemy aż do końca długości. Tak prezentuje się koniec drugiego robionego przez nas rzędu.
Bransoletka z SuperDuo

Teraz musimy przejść na drugą stronę naszej pracy i powtórzymy cały schemat z drugiej strony. Nić wychodzi nam z górnej dziurki pierwszego kwiatka.
Bransoletka z SuperDuo

Prowadzimy ją w dół, a następnie robimy niecałe okrążenie tak by igła wyszła nam z równoległego koralika z drugiej strony pracy (zaznaczone na zdjęciu).
Bransoletka z SuperDuo

Następnie wbijamy się w górną dziurkę i dalej idziemy wg schematu – 2SD → łączenie → 2SD →łącznie. I tak przez całą długość.
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Tak wygląda koniec trzeciego robionego przez nas rzędu. Nić wychodzi nam z pierwszego kwiatka i jest to dobry moment na zamocowanie zapięcia.
Bransoletka z SuperDuo

Nabieramy na igłę 7 koralików TOHO 8/0.
Bransoletka z SuperDuo

I wbijamy się igłą w koralik jak na zdjęciu.
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Następnie przechodzimy do rzędu wyżej – wbijając się w górną dziurkę pierwszego złotego koralika.
Bransoletka z SuperDuo

Rozpoczynamy 4 rząd naszej bransoletki. Schemat jest dokładnie ten sam – zmienia się tylko kolor.
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Gdy wykonamy już cały rząd 4, pora na drugą część zapięcia. Nić wychodzi nam z górnej dziurki złotego koralika – prowadzimy ją tak by wyszła z górnej dziurki, ale koralika który stanowi nasz kwiatek.
Bransoletka z SuperDuo

Następnie nabieramy 3 korali TOHO 8/0, karabińczyk i ponownie 3 koraliki TOHO 8/0. Igłę wbijamy tak ja poprzednio w równoległy koralik naszego kwiatka.
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Następnie wbijamy się samą nicią w górną dziurkę koralika złotego i rozpoczynamy rząd 5.
Bransoletka z SuperDuo

Tak powinna nam się prezentować bransoletka po wykonaniu piątego rzędu. W zasadzie można by uznać, że już po robocie, ale jednak nie. Jedno przejście nicią przez rzędy 2,3,4,5 to trochę za mało, więc teraz wzmocnimy naszą robótkę.
Bransoletka z SuperDuo

Przechodzimy do dolnej dziurki złotego koralika i wzmacniamy ten rząd przechodząc samą nicią.
Bransoletka z SuperDuo

Teraz wzmocnienie zapięcia. Przechodzimy dalej samą nicią przez koraliki TOHO i karabińczyk, a następnie wzmacniamy równoległy rząd przechodząc przez całą długość bransoletki samą nicią.
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Wzmocnienie rzędów 2 i 3 zrobione, to teraz jeszcze 4 i 5. Ponownie przechodzimy nicią przez nasze zapięcie i prowadzimy nić w górną dziurkę złotego koralika. Rozpoczynamy wzmacnianie rzędu czwartego i piątego.
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Dochodząc do końca rzędu 4ego, przechodzimy nicią przez zapięcie z karabińczykiem i wzmacniamy rząd 5.
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Wzmocnienie bransoletki wykonane!
Bransoletka z SuperDuo

Chowamy, zabezpieczamy i ucinamy pozostałości nici.
Bransoletka z SuperDuo

Bierzemy w łapki kombinerki i montujemy ogniwko.
Bransoletka z SuperDuo

I gotowe! Już wiecie jak zrobić bransoletkę z koralików SuperDuo
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Dziękuję Wam za uwagę i mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć chwilę relaksu między gotowaniem barszczu, lepieniem pierogów i sprzątaniem. A najlepiej rzućcie to wszystko, zadbajcie o siebie i fizycznie, i duchowo, i przede wszystkim handmadowo! Rodzina jak kocha to zrozumie! ;)
Wesołych Świąt!
A tutaj macie przykład innych bransoletek które wykonałam wg tego wzoru :)
Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Bransoletka z SuperDuo

Już wiecie jak zrobić bransoletkę z koralików SuperDuo? Na pewno! Liczymy na to, że stworzycie niejedną wersję. Mogą powstać bransoletki mega błyszczące, stonowane lub kolorowe! Wszystko zależy od Was. My będziemy niecierpliwie wypatrywać waszych dzieł pod hasztagiem #kurspasart. Powodzenia!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

 
Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Małe koraliki odkryłam gdy chciałam zrobić bransoletkę na szydełku – niestety mój plan się nie powiódł. Obsługa szydełka okazała się całkowitą klapą (do dnia dzisiejszego nie ogarnęłam tematu), za to moim przeznaczeniem okazała się igła. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Jak zrobić regulowaną bransoletkę z łącznikiem? Bransoletka z kamieni na sznurku

$
0
0
Jak zrobić regulowaną bransoletkę z łącznikiem? Bransoletka z kamieni na sznurku

Przyznawać się szybko – kto nie ma jeszcze gotowych prezentów? Dla wszystkich tych spóźnialskich, którzy chcielibyście jeszcze zrobić coś własnoręcznie mam szybciutki kurs na bardzo prosty prezent – pokażę Wam, jak zrobić regulowaną bransoletkę z łącznikiem. Tym razem będzie to delikatna i subtelna bransoletka z kamieni na sznurku, którą spokojnie będziecie mogli sprezentować komuś bliskiemu. To co, zaczynamy? ;)

Będziemy potrzebować:

Wszystkie potrzebne materiały znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kurs służy głównie zainspirowaniu Was do tworzenia własnych projektów, dlatego nie martwcie się, jeśli zabranie kamieni czy sznurków – spokojnie znajdziecie dla nich odpowiedni zamiennik ;).

Jak zrobić regulowaną bransoletkę z łącznikiem? Bransoletka z kamieni na sznurku

Wszystko gotowe? To zapraszam na film ;)

 

Jak Wy? Jakie handmadowe prezenty przygotowaliście w tym roku? ;)

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Jak zrobić bransoletkę na lince jubilerskiej? Podstawy tworzenia biżuterii.

$
0
0

Linka jubilerska… Łapaczki żeńskie? Łapaczki męskie? Dla jednych są to oczywiste nazwy – doskonale wiedzą jak użyć tych półfabrykatów podczas tworzenia biżuterii. Ale osoby początkujące mogą mieć z tym problemy. Dlatego zapraszam na kurs, w którym dowiemy się jak zrobić bransoletkę na lince jubilerskiej, a także zrobimy mega błyszczącą bransoletkę używając taśmy cyrkoniowej. Więc jeśli ktoś z was chciał zrobić dla siebie bransoletkę, a nie wiedział od czego zacząć ma okazję spróbować. To co? Zaczynamy?

Kiedy ja rozpoczynałam swoją przygodę z rękodziełem, a było to bardzo, bardzo dawno temu,  w internecie nie było tylu przydatnych informacji więc było mi nieco ciężej. Pamiętam, że szukając krawatki (kto wymyśla te nazwy? ;) ) przeglądałam sklep – produkt po produkcie ponieważ nazwa nie była dla mnie tak oczywista jak teraz. Ile traciłam niepotrzebnie czasu zanim doszłam do tego jak zakończyć linkę jubilerską żeby zrobić sobie naszyjnik. Dlatego jeśli obawiacie się zacząć swoją przygodę z handmade to niepotrzebnie. Wystarczy wejść na blog pasartu ooooo i proszę – jest lista potrzebnych produktów i grupa, która zawsze służy pomocą. Więc zaczynajmy! Błyszczące bransoletki na pewno się przydadzą, bo która z nas nie lubi migotać na imprezie. ;)

Do stworzenia pierwszej bransoletki potrzebne będą:
bransoletka na lince jubilerskiej

koraliki Crystalove bicone – wybrałam w rozmiarze 6mm i kolory czarny oraz srebrny
linka jubilerska
ozdobne zapięcie – ja wybrałam magnetyczne na 4 rzędy
kółeczka montażowe u mnie pojedyncze 5mm
stopery
łapaczki męskie (chłopczyki mają haczyk, który sami musimy zamknąć, dziewczynki z kolei mają kółeczka zamknięte na obu końcach – kliknijcie w linki to zobaczycie różnicę. Ja preferuję zazwyczaj męskie.) 
klej szybkoschnący wybrałam poczciwy SuperGlue
kleszcze tnące i do wyginania haczyków – tzw bociany

Niezbędne produkty do wykonania bransoletek znajdziecie TUTAJ. Pamiętajcie, że nasze kursy są dla was inspiracją i zachętą. Mamy nadzieję, że dacie się ponieść wyobraźni i zaskoczycie nas własnymi pomysłami. Możecie użyć koralików i zawieszek jakie się wam tylko spodobają. To wciąga! 

A więc na początek ucinamy 4 kawałki linki nieco dłuższe niż obwód naszej ręki. Ja ucięlam 3 cm dłuższe niż potrzebowałam. 
bransoletka na lince jubilerskiej

Gdy już mamy linkę uciętą nakładamy stoper i łapaczkę męską. Tak jaj pokazałam na zdjęciu.
bransoletka na lince jubilerskiej

Stoper mocno zaciskamy kleszczykami milimetr od końca linki i dajemy kropelkę kleju na niego żeby trzymał mocno.
bransoletka na lince jubilerskiej

Łapaczkę nakładamy na stoper i zaciskamy ją kleszczykami tak aby ukryć stoper w środku.
bransoletka na lince jubilerskiej

bransoletka na lince jubilerskiej

Teraz czas nawlec na linkę koraliki. Bicone są ostre ale dzięki temu, że używamy linki nie musimy się obawiać tego, że przetną nam bransoletkę. Nałóż tyle koralików by ściśle przylegała bransoletka do ręki. Gdy zamontujemy zapięcie i kółeczka zrobi się luźniejsza.
Na koniec nakładamy łapaczkę i stoper.
bransoletka na lince jubilerskiej

Stoper musisimy zacisnąć jak najbliżej koralików nawleczonych na linkę żeby nie robiły się nieładne luki między nimi podczas noszenia. Na zaciśnięty stoper dajemy kropelkę kleju, ucinamy nadmiar linki około 1mm od stopera i zamykamy łapaczkę. Mamy pierwszy sznur gotowy. Potrzeba nam 4.
bransoletka na lince jubilerskiej

bransoletka na lince jubilerskiej

Mamy już 4 sznury? Będziemy w takim razie montować zapięcie.bransoletka na lince jubilerskiej

bransoletka na lince jubilerskiej

Bierzemy kółeczko montażowe i otwieramy je ale nie rozciągając tylko tak jak wskazują strzałki.
bransoletka na lince jubilerskiej

Kóńcówki z naszych łapaczek zamykamy kleszczykami i nakładamy na pierwszą z nich otwarte kółeczko.
bransoletka na lince jubilerskiej

Teraz całość nakładamy na nasze zapięcie i zamykamy delikatnie kółeczko.
bransoletka na lince jubilerskiej

bransoletka na lince jubilerskiej

Tak samo robimy z pozostałymi trzema sznurami.
Montujemy w ten sposób również sznury do drugiej części zapięcia. W tym konkretnym przypadku zapięcia musimy zwrócić uwagę na to, żeby otworki z dwóch części były po przeciwnych stronach abyśmy mogli zapiąć bez problemu bransoletkę. 
bransoletka na lince jubilerskiej

I mega błyszcząca bransoletka jest gotowa!
bransoletka na lince jubilerskiej

bransoletka na lince jubilerskiej

Wiemy już jak zrobić bransoletkę na lince jubilerskiej.
A co powiecie na drugą, równie prostą w wykonaniu? W końcu błyskotek nigdy za wiele. :)

Tutaj będziemy potrzebować:
bransoletka z taśmy cyrkoniowej

taśmy cyrkoniowe ja wybraam bonny o szerokości 2,5mm
łańcuszek kulkowy 2 mm lub 1,2mm 
końcówki wsuwane u mnie mają 13mm
łańcuszek przedłużający
kóleczka montażowe pojedyncze 5mm
karabińczyk 13mm
zawieszka uwielbiam zawieszki – szczególnie glamm

Ucinamy 4 kawałki taśmy cyrkoniowej i jeden kawałek łańcuszka kulkowego o długości przylegającej do naszego nadgarstka.
Bierzemy końcówkę i wsuwamy w nią po kolei nasze części – wsuwamy pierwsze “oczko” taśmy i pierwszą kuleczkę łańcuszka.
Zamykamy “klapkę” końcówki kleszczykami.
bransoletka z taśmy cyrkoniowej

bransoletka z taśmy cyrkoniowe

bransoletka z taśmy cyrkoniowej

I tak samo wsuwamy drugą stronę.
bransoletka z taśmy cyrkoniowej

Montujemy zapięcie. Otwieramy kółeczko tak samo jak w bransoletce wyżej i nakładamy na nie karabińczyk i oczko z końcówki bransoletki.
bransoletka z taśmy cyrkoniowej

bransoletka z taśmy cyrkoniowej

Z drugiej strony montujemy kółeczko i nakładamy na nie łańcuszek przedłużający naszą bransoletkę. Na koniec łańcuszka montujemy zawieszkę używając również kółeczka montażowego. 
bransoletka z taśmy cyrkoniowej

bransoletka z taśmy cyrkoniowej

I tym sposobem wiemy jak zrobić bransoletkę na lince jubilerskiej. Wiemy, co to są łapaczki męskie, żeńskie i stopery oraz jak ich używać. Dowiedziałyśmy się też, że dzięki końcówką wsuwanym można zrobić ekspresowo bransoletkę i nawet kolczyki do kompetu (podejmujecie wyzwanie? Nooooo i co to za radość jak przed samym wyjściem można zrobić sobie nową biżuterię ;) ). Wiemy też jak otwierać kółeczka by ich nie pogiąć. Więc jak na początek wiemy bardzo dużo. Powoli będziecie podnosić sobie poprzeczkę ale zabawa w tego typu, proste bransoletki daje sporo frajdy.

 

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy was do spróbowania swoich sił w rękodziele jeśli do tej pory mieliście obawy. Jeśli tak to oznaczcie swoje prace hasztagiem #kurspasart – chętnie zobaczymy wasze początki, a i śledzenie późniejszych postępów jest dla nas bardzo przyjemne. 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rekodzielnicza pasart

 

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Jak zrobić podwójną bransoletkę na dysku Kumihimo? Kurs tworzenia biżuterii krok po kroku.

$
0
0

Sporo z nas nie lubi się z szydełkiem. Dlatego pokochaliśmy dysk kumihimo, na którym można wyczarować piękne bransoletki, które urokiem nie ustępują tym zrobionym szydełkiem. Paula Ziemska tym razem pokaże Wam jak zrobić podwójną bransoletkę na dysku kumihimo. Będziecie zachwyceni efektem jaki czeka was na końcu tego zadania. Więc dyski w dłoń! I działamy!

Cześć Kochani!
Witam Was na moim kolejnym kursie. Tym razem powrócimy do koralików i pokażę Wam jak zrobić podwójną bransoletkę na dysku kumihimo. Powiem Wam, że pokochałam je od pierwszego spojrzenia, ale do tego jak ją wykonać dochodziłam przez pół roku. Wiem, że na szydełku robi się ją banalnie, ale jak już wiecie ja i szydełko + koraliki nie współpracujemy ze sobą. Tak więc myślałam, myślałam, kombinowałam jak koń pod górkę i w końcu wpadłam na pomysł. I tak koralik po koraliku (dosłownie!) zrobiłam pierwszą część po czym ją sprułam, żeby zapisać sekwencję. A teraz przekazuję ta wiedzę Wam :) Do dzieła!

Do pracy potrzebne nam będą:
Bransoletka na kumihimo

dysk kumihimo
koraliki toho 11/0 (paczuszka)
koraliki superduo (SD) (paczuszka)
koraliki czechmates triangle (paczuszka)
zapięcie magnetyczne
kaboszon 18x13mm
nici Beadsmith
nożyczki
– mocny klej (u mnie hasulith)
nici i igła do beadingu

Wszystko co będzie wam potrzebne do wyczarowania tych cudnych bransoletek znajdziecie TUTAJ. Mamy nadzieję, że kurs Pauli zainspiruje was do tworzenia własnych kombonacji kolorystycznych. A może ktoś odważy się na wprowadzenie swoich zmian do tego projektu? Jesteśmy ciekawi czym tym razem nas zaskoczycie. 

KROK 1

No to zaczynamy. Na początek ucinamy 14 kawałków nici długości ok 50 cm każda. Dzielimy je na dwie części i robimy supełek.
Bransoletka na kumihimo

Bierzemy w łapki dysk. Wybaczcie, że mój jest taki “sfatygowany”, za nami dużo prób ;)
Bransoletka na kumihimo

KROK 2

7 sznurków zaczepiamy na dysku w pozycjach:
32/1
4/5
8/9
16/17
20/21
24/25
28/29
Pozostawiamy lukę w pozycji 12/13.
Bransoletka na kumihimo

KROK 3

Gdy mamy już założone nici pora na nawlekanie koralików.
Bransoletka na kumihimo
Nawlekamy wg schematu:
o – koraliki TOHO
0 – koraliki SuperDuo
Sznurek 32/1 : ooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo
Sznurek 4/5 : ooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo
Sznurek 8/9 : oooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo
Sznurek 16/17 : oo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo
Sznurek 20/21 : oooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo
Sznurek 24/25 : oooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo
Sznurek 28/29 : o 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo 0 ooooooo
Bransoletka na kumihimo
Najważniejszy jest początek. Potem po każdym SuperDuo dajemy 7 koralików TOHO.

KROK 4

Gdy sekwencja jest już nawleczona, a sznurki prawidłowo rozmieszczone na dysku możemy zacząć przekładanie sznurków. Na początek, dla praktyki zrobimy dwa okrążenia samymi sznurkami. Zaczynamy od sznurka z pozycji 32/1 i przekładamy go na miejsce 12/13.
Bransoletka na kumihimo

Następnie obracamy dysk zgodnie z ruchem wskazówek zegara i łapiemy za sznurek z pozycji 20/21. Ten przekładamy na 32/1.
Bransoletka na kumihimo

Ponownie obracamy dysk i zaczynamy od pozycji 8/9. Ten sznurek przekładamy na pozycję 20/21.
Bransoletka na kumihimo

28/29 → 8/9
Bransoletka na kumihimo

16/17 → 28/29
Bransoletka na kumihimo

4/5 → 16/17
Bransoletka na kumihimo

24/25 → 4/5
Bransoletka na kumihimo

12/13 → 24/25
Bransoletka na kumihimo

Cała sekwencja przekładania sznurków wygląda tak:
32/1 → 12/13
20/21 → 32/1
8/9 → 20/21
28/29 → 8/9
16/17 → 28/29
4/5 → 16/17
24/25 → 4/5
12/13 → 24/25
32/1 → 12/13
I tak powtarzamy sekwencję przez łącznie 16 machnięć samą nicią, aż powrócimy do pozycji gdzie zaczniemy od 32/1.

KROK 5

Tutaj dodajemy pierwszy koralik. Zsuwamy go ze sznurka i zakładamy pod sąsiadującą nić.
Bransoletka na kumihimo

Następnie bierzemy 20/21 i przekładamy sznurek (zsuwając koralik) na pozycję 32/1 czyli tak samo, jak robiliśmy przekładając same sznurki.Bransoletka na kumihimo

Bransoletka na kumihimo

Bransoletka na kumihimo

KROK 6

W ten sposób zakładamy 8 koralików aż dochodzimy do 32/1 i tutaj powinien pojawić się pierwszy koralik SD.
Bransoletka na kumihimo

Kolejne ruchy wykonujemy samymi TOHO aż znowu zatoczymy koło i dojdziemy do 32/1 gdzie znowu powinien być koralik SuperDuo.
Bransoletka na kumihimo

Bransoletka na kumihimo

Jeżeli prawidłowo nawlekliście koraliki i postępowaliście zgodnie z instrukcją przez początek tutka to możecie zapamiętać, że koralik SuperDuo zawsze pojawia się nam w pozycji 32/1 przekładanej na 12/13.
Bransoletka na kumihimo

Tym schematem lecimy do końca naszej bransoletki. Długość bransoletki jest Waszym wyborem, ale pamiętajcie, że pracując z zapięciem magnetycznym musimy wziąć pod uwagę to, że nie można go regulować. Więc bransoletkę musimy zrobić większą, by pod naciskiem zapięcie nie puszczało, a bransoletka nie spadała nam z ręki.

Przy zapięciu z tutka (jest ono dosyć długie), dla nadgarstka o obwodzie ok 15 cm, wystarczy długość na ok 36 koralików Superduo.
Mamy już ostatni koralik Superduo, teraz robimy jeszcze jedno okrążenie jak dotychczas samymi koralikami TOHO.
Bransoletka na kumihimo

KROK 7

Gdy dochodzimy do pozycji 32/1 i znowu wypada nam koralik Superduo, zamiast koralika opuszczamy sam sznurek. I ten sposób (same sznurki) powtarzamy jeszcze przez 15 machnięć tak by powstał nam sznurkowy ogonek (tak jak na początku naszej pracy).
Bransoletka na kumihimo

Bransoletka na kumihimo

Gdy dobrniemy do końca nie zdejmujemy naszej pracy, tylko nakładamy na powstały ogonek i czubek sznurków klej hasulith. Czekamy, aż zaschnie i dopiero wtedy ściągamy bransoletkę z dysku. Nadmiar sznurków ucinamy i odkładamy pierwszą połowę.
Bransoletka na kumihimo
Bransoletka na kumihimo

KROK 8

Drugą część bransoletki robimy w ten sam sposób co pierwszą. W międzyczasie bierzemy nasze zapięcie i przyklejamy klejem kaboszon.
Bransoletka na kumihimo

Bransoletka na kumihimo

Bransoletka na kumihimo

KROK 9

Kaboszon wklejony, nawlekamy drugą część bransoletki :)
Bransoletka na kumihimo

Bransoletka na kumihimo

Bransoletka na kumihimo

Bransoletka na kumihimo

KROK 10

Gdy skończymy drugą część bransoletki i zdejmiemy ją z dysku pora na połączenie.
Bransoletka na kumihimo

KROK 11

Ucinamy sporą ilość nici do beadingu i nawlekamy na igłę. Pomiędzy koraliki SuperDuo dodajemy koraliki Czechmates Triangle.
Bransoletka na kumihimo

Bransoletka na kumihimo

KROK 12

I tak następnie wbijamy się od góry w koralik SuperDuo drugiej bransoletki i przeplatamy nić przez koraliki SD i CzT tak by połączyć obie bransoletki.

bransoletka na kumihimo

Jak widzicie po pierwszym okrążeniu bransoletka jest bardzo skręcona. To nic dziwnego i żaden błąd. Przejście przez koraliki z jednej i drugiej strony wykonujemy jeszcze 2 razy i z każdym takim okrążeniem bransoletka będzie nam się prostować. Nie wyprostuje się całkowicie, ale na tyle by
ładnie wyglądać na ręku :)
bransoletka na kumihimo

KROK 13

Po wykonaniu połączenia nadmiar nici zabezpieczamy i ucinamy. Teraz coś co potrwa najdłużej w całym tworzeniu – montaż w końcówce.
bransoletka na kumihimo

Wklejamy najpierw jeden koniec. Czekamy kilka godzin (niestety) aż klej porządnie (ale to porządnie!) zwiąże. Jeżeli wydaje nam się, że jest okej to czekamy jeszcze godzinę dla pewności ;) dopiero gdy jeden koniec jest sklejony możemy zabrać się za drugi.
bransoletka na kumihimo

I znowu…. Czekamy…. I czekamy…. I chociaż jest plus z tego czekania, bo bransoletka już sklejona wygląda naprawdę obłędnie. Więc warto ;)
bransoletka na kumihimo

Tadam!
bransoletka na kumihimo

bransoletka na kumihimo

A tutaj macie inne bransoletki które zostały wykonane tym sposobem:
bransoletka na kumihimo

bransoletka na kumihimo

bransoletka na kumihimo

bransoletka na kumihimo

bransoletka na kumihimo

Mam nadzieję, że kurs Wam się spodobał i niedługo pochwalicie się swoimi cudeńkami. Dyski w łapki i do dzieła!

Nooooo my też czekamy na wasze efekty nauki z Paulą. Zacieramy zniecierpliwieni łapki i szukamy waszych prac pod hasztagiem #kurspasart. Jesteśmy przekonani, że skoro wiecie jak zrobić podwójną bransoletkę na dysku kumihimo, to nie będziemy msieli długo czekać na wasze błyskotki.

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Od niedawna również wielbicielka szydełka. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent? Dwie proste bransoletki beadingowe – DIY.

$
0
0
jak zrobić bransoletkę z koralików CRESCENT

Tworząc bransoletki często zachwycamy się możliwościami jakie dają nam niezastąpione Super Duo. Niestety w tym całym zachwycie zapominamy o innych koralikach, które spisują się równie dobrze. Dlatego Monika Wojdyła postanowiła pokazać wam, jak zrobić bransoletki z koralików Crescent. Robi się je bardzo szybko i przyjemnie, a zachwycą niejedną z was. Chcecie się o tym przekonać? To nie zwlekajcie i przekonajcie się same!

Muszę się przyznać, że do niedawna koraliki Crescent traktowałam po macoszemu. Kupiłam jakiś czas temu kilka paczuszek i w sumie nie miałam ochoty się nimi pobawić. Aż do momentu, kiedy zrobiłam pierwszą bransoletkę. Przekonałam się sama, że są bardzo wdzięczne i delikatne, a praca z nimi to sama przyjemność. Dlatego mam nadzieję, że was zarażę moją sympatią do nich jeśli jeszcze ich nie lubicie. Przygotowałam dla was kurs na dwie proste bransoletki z koralików Crescent, które są bardzo delikane i nadają się świetnie do noszenia na co dzień.

Do wykonania pierwszej będziemy potrzebować:
jak zrobić bransoletkę z koralików crescent
koraliki Crescent – paczuszka
koraliki Toho 11/0 
koraliki kulki 4mm – u mnie są to Milly
nici – ja wybrałam KO bo według mnie są to jedne z lepszych nici, mocne i się nie plączą
kółeczka montażowe pojedyncze około 5/6 mm
karabińczyk – 11/13 mm
-jakaś mała zawieszka do ozdoby
nożyczki
igły do beadingu
narzedzia do otwierania i zaciskania kółeczek
mata dla koraliów

Mamy nadzieję, że ten kurs zainspiruje was do stworzenia wielu kolorowych, letnich bransoletek. Wszystkie niezbędne produkty znajdziecie TUTAJ. Przekonajcie się, że ich wykonanie nie jest skomplikowane, a bransoletki są idealne na co dzień i od święta. 

A więc zaczynajmy!

BRANSOLETKA 1.

KROK 1

Na nić (u mnie jest to długosć rozpiętości moich ramion ;) ) nawlekamy 1 koralik Crescent i 5 koralików Toho.
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 2

Wbijamy się iglą w drugą dziurkę koralika Crescent. Stworzymy pętelkę do zawieszenia zapięcia.
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

I związujemy w supełek obie nitki. Nie będzie nam nic uciekało i nas denerwowało. 
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 3

Przechodzimy nitką jeszcze raz przez powstałą koralikową pętelkę.
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

Nitka powinna nam wychodzić z koralika Crescent pod pętelką. 
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 3

Na nitkę nawlekamy sekwencję:
1 Toho
1 Crescent
1 kulka
1 Crescent
1 Toho 
1 Crescent
1 kulka itd
Pamiętając przy tym aby koraliki Crescent układać w jedną stronę. To bardzo ważne. Polecam też kończyć nawlekanie sekwencji tym samym koralikiem – tj Toho albo kulką. Ja mam na obu końcach między Crescent Nasza ukończona sekwencja powinna wyglądać tak:
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 4

Gdy już mamy na nitce ostatni Crescent to nawlekamy 5 Toho i wkłuwamy się do drugiej dziurki koralika Crescent. Mocniej zaciągamy i możemy jeszcze raz przejść wkoło pętelki z koralików Toho. Jeśli od razu “zablokujemy” tak sobie robótkę będzie się nam łatwo dalej szyło. 
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 5

A więc nitką przeszliśmy dwa razy przez pętelkę i nasza nitka wychodzi nam z koralika Crescent. I będziemy na zmianę teraz znowu dodawać między koraliki – raz kulkę, raz Toho. W zależności od tego co jest między koralikami Crescent. U mnie jest teraz toho więc dodaję kulkę. :)
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

Jak jest kulka to dodaję między Crescent koralik Toho.
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

I znowu kulka naprzeciw Toho. 
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

I tak aż do końca bransoletki.
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 6

Ja nie ucinam nitki. Robię supełek gdzieś między koralikami i po obwodzie bransoletki przechodzę jeszcze raz albo dwa razy, w zależności ot tego ile mi zostało nitki. Krótką nitką z początku robię to samo. Wtedy mam pewność, że moje bransoletka nie pęknie przy pierwszej lepszej okazji. 
Przygotowujemy kółeczka do montażu.
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

Montujemy zapięcie i można małą zawieszkę zawiesić. 
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

I nasza pierwsza bransoletka zkoralików Crescent jest gotowa:
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

BRANSOLETKA 2.

Teraz przygotowujemy materiały do wykonania drugiej bransoletki. W sumie to samo z tą różnicą, że potrzebujemy dwóch paczuszek z koralikami Crescent w różnych kolorach.
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 1

Zaczynać będziemy tak samo jak bransoletkę pierwszą. Nabieramy koralik Crescent i 5 Toho. 
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 2

Wbijamy się do dziurki obok tworząc pętelkę z Toho i na dole związujemy dwie nitki w supełek. Przechodzimy przez pętelkę z koralików jeszcze raz. 
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 3

Nasz nitka wychodzi z koralika Crescent. Nabieramy teraz na igłę trzy koraliki Crescent na przemian kolorami. 
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 4

Nabieramy jedną kuleczkę.
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 5

Teraz dodajemy kolejne 3 koraliki Crescent w innej sekwencji kolorysztcznej niż poprzednio. Zreszą to akurat jak będą ułożone kolory zależy tylko od was. Ja daję wam jedynie propozycję, którą możecie zmieniać do woli. 
Po Crescent znowu kuleczka i tak do końca na zmianę. Aż uzyskacie zadowalającą was długość. 
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 6

Jak mamy już na nitce całą sekwencję bransoletki na końcu dodajemy 5 koralików Toho tworząc pętelkę na zapięcie. Możemy przejść przez nią jeszcze raz mocniej zaciskając nić. 
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 7

Między trójki Crescent dodajemy kuleczki.
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

I na koniec jescze raz albo dwa przechodzimy nitką po obwodzie bransoletki. Krótką, początkową nitką robimy tak samo. 
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

KROK 8

Montujemy zapięcia.
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

I kolejna bransoletka gotowa!
Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

Pokazałam wam jak zrobić proste bransoletki z koralików Crescent. Ciekawa jestem, która przypadnie wam bardziej do gustu. 

Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

Jak zrobić bransoletkę z koralików Crescent

Proste bransoletki wcale nie muszą być nudne! Mamy nadzieję, że skoro Mycia pokazała wam jak zrobić bransoletki z koralików Crescent, to skusicie się na swoje wersje biżuterii z tym właśnie koralikami. Dają naprawdę wiele możliwości i szybko można się w nich zakochać. Koniecznie oznaczcie nas hasztagiem #kurspasart. Dzięki temu będziemy mieli przyjemność oglądać wasze prace. 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rekodzielnicza pasart

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Jak zrobić delikatną bransoletkę z Toho Treasure? Kurs tworzenia biżuterii krok po kroku.

$
0
0

Na punkcie subtelnych, koralikowych bransoletek oszalał rękodzielniczy świat. Nic w tym dziwnego. Są urocze, można je zawsze nosić i pasują na każdą okazję. Alicja Czapla postanowiła na chwilę zdradzić włóczkę i wrócić do koralików aby wam pokazać jak zrobić takie delikatne cuda. Jesteśmy zauroczeni tymi bransoletkami i jesteśmy przekonani, że Wy również się w nich zakochacie! A więc zaczynajmy!

Witajcie kochani. Dawno u mnie nie było koralików na warsztacie, ale w końcu się pojawiły. Tym razem przygotowałam dla Was kurs na delikatne i proste bransoletki.

Do ich zrobienia będziecie potrzebować:
jak zrobić bransoletkę z toho treasure?
– Koraliki toho treasure – jedna paczuszka wystarczy na kilka bransoletek.
– Koraliki toho round 15 – jedna paczuszka wystarczy na kilka bransoletek.
Karabińczyk – ja użyłam ze stali chirurgicznej 10mm.
Nici do beadingu – ja użyłam nici KO (aktualnie moje ulubione ).
Igły do koralikowania.
Nożyczki.

Wszysto co potrzebne do zrobienia delikatnych bransoletek z Toho Treasure znajdziecie TUTAJ. Koraliki Toho, dzięki swojej bogatej palecie barw, pozwolą wam na stworzenie niezliczonej ilości różnych bransoletek. Wystarczy jedynie, że puścicie wodze fantazji. A może ktoś pokusi się i wprowadzi jakieś zmiany? Do dzieła!

Jak już mamy wszystko przygotowane to zabieramy się do koralikowania.
UWAGA !!! Jeśli w trakcie pracy skończy wam się nitka to można zastosować węzeł baryłkowy.

Krok 1

W krokach od 1 do 3 będziemy używać koralików Toho Treasure.
Nawlekamy dwa koraliki.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Przewlekamy jeszcze raz przez oba koraliki igłę z nitka,
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

układamy koraliki tak by leżały obok siebie i robimy mały supełek.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Krok 2

Teraz będziemy dalej dodawać koraliki. Nabieramy koralik i jak nitka wychodzi u góry poprzedniego koralika to wbijamy igłę od dołu.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Mamy teraz trzy koraliki i nitka wychodzi z środkowego. Przewlekamy igłę z nitką tak by wychodziła z ostatniego koralika.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Nawlekamy kolejny koralik i jeśli nitka wychodzi Wam z dołu trzeciego koralika to wbijamy igłę od góry.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

I ponownie przewlekamy igłę tak by nitka wychodziła z ostatniego koralika.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Krok 3

Dodajemy koraliki tak samo jak w poprzednim, aż uzyskamy taką długość jaka będzie nam pasować (ja zrobiłam na obwód nadgarstka) . Póżniej z zapięcia dojdzie nam ok 10-15mm.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Nitka musi wychodzić z ostatniego koralika.

Krok 4

Od tego momentu bęziemy używać tylko koralików Toho 15.
Teraz zamontujemy zapięcie. Nawlekamy trzy koraliki, następnie zapięcie a na końcu ponownie trzy koraliki i wbijamy się w ostatni koralik tak by wyszła nam pętelka.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Przewlekamy przez nią jeszcze raz nitkę.

Krok 5

Teraz będziemy robić pikotki / ząbki. Nitka powinna wychodzić z ostatniego koralika Toho Treasure tam gdzie było zamontowane zapięcie. Nawlekamy trzy koraliki Toho 15 i wbijamy się w kolejny koralik.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Nawlekamy ponownie trzy koraliki i wbijamy się w koralik tak jak to widać na zdjęciu.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Krok 6

Przewlekamy nitkę tak by wyszła nam z pierwszego koralika, przy którym nie ma pikotki
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

jak zrobić bransoletę z toho treasure?

i powtarzamy krok 5.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Powtarzamy to do momentu aż dojdziemy do ostatniego koralika.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

jak zrobić bransoletę z toho treasure?

jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Krok 7

Teraz zrobimy pętelkę by było można zapiąć bransoletkę.
Nawlekamy 9 koralików i wbijamy się w koralik tak jak to widać na zdjęciu.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Przewlekamy nitkę ponownie przez te koraliki , robimy supełek i ukrywamy go.
jak zrobić bransoletę z toho treasure?

Nasza bransoletka jest już gotowa. Już wiecie jak zrobić delikatną bransoletkę z koralików Toho Treasure.
jak zrobić bransoletkę z toho treasure?

jak zrobić bransoletkę z toho treasure?

jak zrobić bransoletkę z toho treasure?

jak zrobić bransoletkę z toho treasure?

To teraz będzie się działo! Już widzimy oczami wyobraźni te wasze kolorowe bransoletki. Ojjjj jak będzie pięknie! Każda inna, każda niepowtarzalna! Nie zapomnijcie nas tylko oznaczyć hasztagiem #kurspasart. Chcemy podziwiać te bransoletki razem z Wami!  

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Alicja Czapla – świeżo upieczona mama. Swój czas aktualnie dzieli na dzieci, dom, fotografię i koraliki. Biżuterię robi od kilku lat. Na początku były to proste formy typu koralik nawleczony na drucik. Próbowała też filcowania, decopuage i sutaszu, aż w końcu odkryła beading i to on skradł jej serce. Wciąż szuka nowych pomysłów, stara się robić nowe rzeczy i rozwijać się. Więcej prac Alicji możecie znaleźć na jej profilu na facebooku.

Jak zrobić bransoletkę z koralików Ginko? Kurs tworzenia biżuterii dla początkujących.

$
0
0

Nasza Alicja ostatnio coraz częściej zdradza ukochaną włóczkę i sięga po koraliki. Tym razem pokaże wam jak zrobić bransoletkę z koralików Ginko. Są to niezwykle wdzięczne koraliki, które dają wiele wspaniałych możliwości. Ala postanowiła podzielić się z wami prostym, ale jakże efektownym wzorem. Mamy nadzieję, że dzięki temu zarazi was miłością do Ginko. Więc aż dwie igły w dłoń i do dzieła!

Ostatnio zakochałam się w koralikach ginko. Mają bardzo ciekawy kształt i w prosty i szybki sposób można coś z nich wyczarować. W związku z tym pokażę Wam, jak zrobić bardzo łatwą bransoletkę.

Jeśli chcesz zrobić bransoletkę z koralików to będziesz potrzebować:
bransoletka z koralików ginko

  • Koraliki ginko (ok 59 -62 szt)
  •  koraliki ok 3mm – ja użyłam koraliki crystalove, ale mogą to byc też TOHO, Firepolish lub kamienie naturalne
  • kółeczka montażowe 8 – 10 mm
  • zapięcie 10mm
  • dwie igły,
  • nici do beadingu – polecam KO lub fireline,
  •  ostre nożyczki,
  •  cążki do zamontowania zapięcia.
Po produkty na bransoletkę wpadajcie TUTAJ. Koraliki to przede wszystkim relax i dobra zabawa. Dlatego nie bójcie się zmieniać podanych przez nas propozycji i twórzcie też swoje wersje podanych wzorów. Powodzenia!

Jak już mamy wszystko przygotowane to wreszcie możemy zabrać za się do pracy.

Krok 1

Ucinamy nitkę i nawlekamy na oba końce igły.
bransoletka z koralików ginko

Na jedną z nich nawlekamy 3 koraliki (u mnie to są crystalove) i kółeczko montażowe.
bransoletka z koralików ginko

Krok 2

Teraz nawlekamy po jednym koraliku ginko na każdą igłę, przewlekamy tylko przez jedną dziurkę.
bransoletka z koralików ginko

bransoletka z koralików ginko

Następnie przez obie igły przewlekamy jeden koralik , tak jak to widać na zdjęciu.
bransoletka z koralików ginko

bransoletka z koralików ginko

Krok 3

Teraz będziemy nawlekać koraliki tak jak w kroku 2, czyli na przemian dwa i jeden, aż uzyskamy taką długość jaka będzie nam pasować. Uwaga !!! Na samym końcu muszą być dwa koraliki
bransoletka z koralików ginko

bransoletka z koralików ginko

bransoletka z koralików ginko

bransoletka z koralików ginko

Krok 4

Przed nami ostatni etap czyli zakończenie naszej bransoletki. Nawlekamy trzy małe koraliki i kółeczko montażwe na jedną z igieł.
bransoletka z koralików ginko

Wbijamy się w koralik ginko znajdujący się obok tego, z którego wychodzi nam nitka na której mamy nasze 3 mm koraliki oraz następny tak jak to widać na zdjęciu.
bransoletka z koralików ginko

Przewlekamy nitkę jeszcze raz przez te koraliki co są zaznaczone na zdjęciu, robimy supełek i ukrywamy go w koralikach. Ucinamy końcówki nici i montujemy karabińczyk.
bransoletka z koralików ginko

Nasza bransoletka jest już gotowa. Prosta i szybka w wykonaniu prawda ?? Mam nadzieję, że kurs się Wam spodoba. W razie jakichkolwiek pytań śmiało pytajcie.
bransoletka z koralików ginko

bransoletka z koralików ginko

bransoletka z koralików ginko

bransoletka z koralików ginko

I jak wam się podoba bransoletka?  Świetna, prawda? My już sami sobie taką zrobiliśmy, a powstanie na pewno jeszcze więcej taich cudowności. A może skusicie się na swoje wersje, całkiem inne od tej, którą pokazała wam Ala. Już nie możemy się doczekać. Także oznaczajcie nas hasztagiem #kurspasart jeśli chcecie się pochwalić. :)

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Alicja Czapla – świeżo upieczona mama. Swój czas aktualnie dzieli na dzieci, dom, fotografię i koraliki. Biżuterię robi od kilku lat. Na początku były to proste formy typu koralik nawleczony na drucik. Próbowała też filcowania, decopuage i sutaszu, aż w końcu odkryła beading i to on skradł jej serce. Wciąż szuka nowych pomysłów, stara się robić nowe rzeczy i rozwijać się. Więcej prac Alicji możecie znaleźć na jej profilu na facebooku.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę z koralików Ginko? Kurs tworzenia biżuterii dla początkujących. pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym? Prosta bransoletka z Toho Treasure DIY.

$
0
0

Zapięcia magnetyczne są mniej kłopotliwe w zapinaniu niż zwykłe karabińczyki. Jednak nie wszyscy się na nie decydują bo czasem może i pomysłu na nie brak. Dlatego Paula spieszy wam szybko z pomocą i pokaże wam jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym. Dodatkowo wykorzysta do tego koraliki Toho Treasure, których wcale nie trzeba stosować tylko do “poważnych” projektów. Sprawdzą się też idealnie w roli pięknej, kolorowej i prostej w wykonaniu bizuterii. Do dzieła nasze początkujące Pasarcianki!

Cześć Kochani! Witam Was na moim kolejnym kursie. Znowu pobawimy się koralikami Toho Treasure. W nowej dostawie Pasart wprowadził naprawdę bajeczne kolory (można się w nich dosłownie zakochać), więc grzechem byłoby ich nie wykorzystać. Zrobimy sobie bransoletkę w wakacyjnym stylu. Będzie prosto, szybko, ale efektownie.

Do pracy potrzebne nam będą:Jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym?

– koraliki Toho Treasure w kilku kolorach
linka stalowa
zapięcie magnetyczne z kilkoma uchwytami
zaciski
– kilka ozdóbek typu zawieszka / chwost + ogniwka do tego
nożyczki
kombinerki

Część produktów do wykonania bransoletki znajdziecie TUTAJ. Ciekawi jesteśmy jaką wy stworzycie biżuterię z użyciem zapięć magnetycznych. Pamiętajcie – rządzi wasza wyobraźnia! Dajcie się jej ponieść!

No to do dzieła!

Na początek tniemy naszą linkę na (minimum) 8 pasków. Długość – nasz obwód nadgarstka + zapas po 10 cm z każdej strony.
jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym?

Bierzemy w ręce nasze zapięcie.
jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym?

Bierzemy pierwszą linkę i zacisk.
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Od niedawna również wielbicielka szydełka. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Montujemy linkę na bazie tak by w dwóch miejscach przechodziła przez zacisk. I (bardzo mocno!) zaciskamy. Sprawdzamy czy zacisk tam się nie przesuwa, jeżeli jest ok możemy odciąć nadmiar linki.
jak zrobić bransoletkę z zapi

W ten sposób montujemy nasze pozostałe 8 sznurków.
jak zrobić bransoletkę z zapi

jak zrobić bransoletkę z zapi

Gdy mamy już wszystkie zabieramy się za nawlekanie koralików. Ja na każdą linkę przewidziałam inny kolor.
jak zrobić bransoletkę z zapi

Na koniec każdego nawlekania, na szczycie naszej linki montujemy zacisk, tak by koraliki nam nie spadły. Dopiero jak nawleczemy wszystkie linki będziemy je łączyć z drugą stroną bazy.
jak zrobić bransoletkę z zapi

I tak nawlekamy pozostałe.
jak zrobić bransoletkę z zapi

jak zrobić bransoletkę z zapi

jak zrobić bransoletkę z zapi

Teraz gdy mamy już nasze 8 nawleczonych linek będziemy je montować.
jak zrobić bransoletkę z zapi

Zrobimy to metodą na skos. Jeżeli w jednym końcu bazy mamy kolor np. niebieski, to drugi jego koniec montujemy na najniższym oczku drugiej części.
Zdejmujemy prowizoryczny zacisk, nawlekamy kolejny, przewlekamy linkę przez oczko, przewlekamy linkę przez zacisk i kilka koralików Toho. Zaciskamy i odcinamy nadmiar linki.
jak zrobić bransoletkę z zapi

jak zrobić bransoletkę z zapi

jak zrobić bransoletkę z zapi

W ten sposób montujemy wszystkie sznurki.
bransoletka z zapięciem zakładkowym

Na koniec dodajemy ozdóbki jakie przewidziałyśmy dla bransoletki.
bransoletka z zapięciem zakładkowym

I gotowe Mówiłam, że będzie szybko?
bransoletka z zapięciem zakładkowym

bransoletka z zapięciem zakładkowym

bransoletka z zapięciem zakładkowym

Nooo i jak tam? Wiecie już jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym? Nie tak strasznie, prawda? Więc chwalcie się nam waszymi postępami na grupie i oznaczając nas #kurspasart. Na pewno was znajdziemy! 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Od niedawna również wielbicielka szydełka. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę z zapięciem magnetycznym? Prosta bransoletka z Toho Treasure DIY. pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić prostą bransoletkę z koralików? Biżuteria z MATUBO DIY.

$
0
0

Koraliki NIB-BIT to tęcza kolorów. Biżuteria wykonana z tych koralików na pewno zauroczy niejedną koleżankę. Nasza Alicja Czapla ostatnio wpadła w koralikowy trans i robiła jedną bransoletkę za drugą i tak się rozpędziła. że zrobiła dla Was kurs. Pokaże wam w nim jak zrobić prostą bransoletkę z koralików Matubo. Zrobicie ją szybko, a jest bardzo efektowna dzięki koralikom NIB-BIT. Jeśli macie parę chwil wolnych siadajcie i działajcie!

Ostatnio coraz bardziej ciągnie mnie do koralików, niestety czasu na nie mam bardzo mało, ale co jakiś czas uda mi się coś zrobić. Zazwyczaj czas na koraliki mam jak córka śpi , więc powstają proste i szybkie do zrobienia rzeczy. I tym razem, znowu przygotowałam dla was łatwy kursik na efektowne bransoletki.

Do ich wykonania będziecie potrzebować :
jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

Kolory koralików NIB-BIT są oszałamiające. Z pewnością was skuszą i wskoczą do waszego koszyka. Listę pozostałych produktów potrzebnych do zrobienia bransoletki znajdziecie TUTAJ.  Jeśli chcecie zrobić bransoletkę z koralików Matubo, to nie ma lepszego towarzystwa do tego niż Alicja. Do dzieła!

Jak już wszystko mamy przygotowane, to zabieramy się do koralikowania.

Krok 1

Ucinamy długi kawałek nici i nawlekamy jeden koralik Gemduo i 9 koralików toho.
jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

Następnie wbijamy się igłą w koralik tak jak to widać na zdjęciu i przeciągamy nić zostawiając dość długą końcówkę.
jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

Krok 2

Nawlekamy teraz na przemian po jednym koraliku Nib-bit i jednym Gemduo.

UWAGA WAŻNE !!!

Ponieważ czasem zdarzają się koraliki bez dziurek przed nawleczeniem sprawdzajmy czy obie dziurki są OK.
Na tym etapie musimy wbijać się w dolną dziurkę koralika Nib-bit.
Koraliki Gemduo mają jedną stronę płaską, a jedną wypukłą. Musimy przy nawlekaniu pamiętać, aby je jednakowo nawlekać.
Nici przez cały czas musimy dość mocno naciągać, ale tez musimy pilnować, by nie wyciągnąć jej z koralików.
jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

Krok 3

Jak już mamy nawleczoną odpowiednią długość koralików (ja po nawleczeniu mam 26 koralików Gemduo i 25 Nib-bit) to będziemy robić zakończenie.
jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

Nawlekamy 9 koralików toho i przewlekamy nitkę przez drugą dziurkę koralika Gemduo.
jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

Krok 4

Teraz pomiędzy koralikami Gemduo dodajemy po jednym koraliku Nib-bit (wbijając się w dolną dziurkę)
jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

Podobnie robimy to aż do końca rzędu. Nitka powinna wychodzić z koralika Gemduo.
jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

Krok 5

Przewlekamy igłę z nitką przez koraliki toho. Nawlekamy trzy koraliki toho i wbijamy igłę w górną dziurkę koralika Nib-bit.
jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

Krok 6

Pomiędzy koraliki Nib-bit dodajemy po jednym koraliku toho 15 aż do końca rzędu. Na samym końcu dodajemy trzy koraliki toho i przewlekamy igłę przez koraliki toho. Dalej ponownie nabieramy na igłę trzy koraliki toho i wbijamy się w górną dziurkę NIb-bit.

Następnie znowu pomiędzy Nib-bit i na końcu dodajemy toho.
jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

jak zrobić bransoletkę z koralików Matubo

Krok 7

Prawie gotowe. Przewlekamy jeszcze nitkę tak, by wyszła obok naszej końcówki nici, robimy supełek i przeciągamy nitki tak, aby supełek schował się w koraliku. Montujemy kółeczka, zapięcie i zawieszkę. Wreszcie mamy gotową bransoletkę.

Myślę, że nie będziecie mieć z nimi problemu, ale jeśli coś nie będzie jasne to śmiało piszcie.

O oto wynik zabawy z koralikami Alicji:

NIB-BIT

bransoletka z NIB-BIT

W związku z tym, że bransoletki robi się szybko, a kolory są hipnotyzujące, dlatego liczymy na tęczowy wysyp waszych tworów. Niewątpliwie będą ozdobą niejednej stylizacji. Oznaczcie nas koniecznie #kurspasart, a może znajdziecie swoja pracę na naszym INSTASTORY. Będziemy podkreślać to zawsze, że bardzo, bardzo, bardzo lubimy oglądać wasze postępy. 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Alicja Czapla – mama dwójki maluszków. Swój czas aktualnie dzieli na dzieci, dom, fotografię i koraliki. Biżuterię robi od kilku lat. Na początku były to proste formy typu koralik nawleczony na drucik. Próbowała też filcowania, decopuage i sutaszu, aż w końcu odkryła beading i to on skradł jej serce. Wciąż szuka nowych pomysłów, stara się robić nowe rzeczy i rozwijać się. Więcej prac Alicji możecie znaleźć na jej profilu na facebooku.

Artykuł Jak zrobić prostą bransoletkę z koralików? Biżuteria z MATUBO DIY. pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić beadingowy komplet? Bizuteria z koralików krok po kroku.

$
0
0

Sezon na biżuterię trwa całe szczęście przez cały rok. Dobrze się składa, bo ilość wzorów jest niewyczerpalna i w sumie 365 dni to i tak za mało by móc pokazać wszytko co ma się w szufladzie. Czasem wystarczy nosić cały czas jedną, prostą bluzeczkę zmieniając tylko dodatki i wyglądać za każdym razem inaczej. A gdyby komuś jeszcze było mało to Monika pokaże jak zrobić beadingowy komplet. Bransoletkę i kolczyki. Wzór ten oparty jest na jednym elemencie, z którego potem sami możecie tworzyć swoje projekty. Do dzieła! 

Trochę mnie już znacie i wiecie, że są dni kiedy roznosi mnie i mój warsztat. Powstaje wtedy bardzo wiele projektów, mniej bądź bardziej udanych. Tymi udanymi staram się z Wami w miarę możliwości dzielić.  Dziś chciałabym pokazać Wam jak zrobić beadingowy komplet. Element podstawowy jest nie trudny, a daje wiele możliwości. 

Potrzebne produkty.
beadingowy komplet

Niezbędne produkty do stworzenia własnego, beadingowego kompletu znajdziesz TUTAJ. Jak już dowiesz się od Moniki jak zrobić komplet biżuterii z koralików, to zacznij eksperymentować. Nic nie daje takiej satysfakcji jak własna wersja bransoletki lub kolczyków.  

Gotowi do stworzenia beadingowego kompletu? Powodzenia!

KROK 1

A więc na niezbyt długą nić (około 30 cm lub ciut więcej) nawlekamy na przemian 4 koraliki GEMDUO i 4 NIB-BIT przekładając je Toho 11/0. Jak pokazałam na zdjęciu. 
beadingowy komplet

Zawiązujemy supełek, tworząc ładne kółeczko.
beadingowy komplet

Przechodzimy nitką tak aby wychodziła nam z koralika GEMDUO.
beadingowy komplet

I przechodzimy do górnej dziurki GEMDUO.
beadingowy komplet

KROK 2

Nabieramy 2 koraliki Toho i wbijamy się do koralika NIB-BIT obok.
beadingowy komplet

Nabieramy 2 Toho i wbijamy się do GEMDUO. I tak będziemy dodawać po dwa koraliki aż zamkniemy okrążenie. 
beadingowy komplet

beadingowy komplet

Przechodzimy tak aby nasza nić wychodziła z koralika Toho tuż przed koralikiem GEMDUO.
beadingowy komplet

KROK 3

Nabieramy 5 koralików Toho i wbijamy się w Toho tuż za GEMDUO. Przechodzimy nitką tak aby znowu wychodziła nam na rogu przed GEMDUO.
beadingowy komplet

beadingowy komplet

beadingowy komplet

Znowu nabieramy 5 Toho, wbijamy się do koralika za GEMDUO i przechodzimy nitką po koralikach do ostatniego Toho w narożniku.
beadingowy komplet

I tak robimy z wszystkich stron. 
beadingowy komplet

beadingowy komplet

KROK 4

Przechodzimy po koralikach wkoło po całym obwodzie, ale pomijając na każdym rogu jeden, środkowy koralik Toho. Staramy się aby nitka wskakiwała nam pod niego. Kwadracik nabierze wtedy ładnego kształtu. 
beadingowy komplet

Możemy zawiązać supełek między koralikami i przejść jeszcze troszkę po koralikach i uciąć nitkę. Początkową nitką też przechodzimy po koralikach wkoło i ucinamy. Można zrobić też supełek między koralikami.
beadingowy komplet

beadingowy komplet

KROKK 5

Gdy już zrobicie potrzebną ilość koralików to będziemy je łączyć. Ja zrobiłam 8 – 6 na bransoletkę i po jednym na kolczyki.
beadingowy komplet

Można do szycia ostatniego kwadracika uciąć więcej nici albo dowiązać nową do łączenia bransoletki. Ja dowiązałam między koraliki nową nić. Przechodzimy nią tak aby wystawała nam z koralika na samym rogu, tego, który był pomijany. Ja mam już tu połączone dwa, ale sens jest ten sam. Nić wystaje z środkowego, narożnego koralika.
beadingowy komplet

Nabieramy FirePolish i wbijamy się do koralika na rogu następnego kwadracika. 
beadingowy komplet

I łączymy tak wszystkie elementy s sobą. 
beadingowy komplet

KROK 6

Przechodzimy na drugą stronę bokiem kwadrata. Jednak zatrzymujemy się toż przed NIB-BIT i nabieramy 7 TOHO i wbijamy się za NIB-BIT. Tworząc pętelkę do zapięcia. Można dla pewności przejść ten kwadrat po obwodzie, delikatnie nitką i wzmocnić pętelkę przechodząc przez nią drugi raz. 
beadingowy komplet

Teraz idziemy do narożnika na dole i nabieramy FirePolish łącząc drugą stronę z sobą tak jak pierwszą.
beadingowy komplet

Na końcu robimy pętelkę tak samo jak wcześniej.
beadingowy komplet

I jest!
beadingowy komplet

Dodajemy zapięcia.
beadingowy komplet

I możemy nosić.
Jeśli chodzi o kolczyki, to możemy delikatnie przełożyć cieniutkie kółeczko montażowe przez koralik Toho na szczycie albo zrobić pętelkę z koralików 15/0 nad GEMDUO albo nad NIB-BIT. Możemy też zrobić wisiorek na łańcuszek albo całą, okazałą kolię. Wybór należy do was! 
beadingowy komplet

beadingowy komplet

beadingowy komplet

Wiecie już jak zrobić beadingowy komplet to teraz czas na wasze wersje! Czy będą stonowane? Szalenie kolorowe albo kontrastowe? Może ktoś skusi się na wisiorek. Niecierpliwie będziemy czekać na waszą biżuterie. Pamiętajcie o oznaczeniu nas #kurspasart. Wtedy szybciej znajdziemy was wśród reszty prac. Udanego tworzenia!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rekodzielnicza pasart

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Artykuł Jak zrobić beadingowy komplet? Bizuteria z koralików krok po kroku. pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Flat Chenille Stitch. Bransoletka z koralików krok po kroku.

$
0
0

Flat Chenille Stitch to bardzo wdzięczny ścieg choć, jak zauważyliśmy, mało popularny. A szkoda… Bransoletki z koralików uszyte właśnie tym ściegiem są bardzo piękne i niepowtarzalne. Szyjąc tą metodą możecie stworzyć zupełnie różną biżuterię. Wystarczy zmienić tylko rodzaj koralików, a efekt końcowy was zaskoczy. Monika Wojdyła postanowiła razem z Wami nauczyć się Flat Chenille. Bardzo nas to cieszy, bo mamy nadzieję na wysyp bransoletek wykonanych tym pięknym ściegiem.  Próbujecie razem z Mycią?

Flat Chenille Stitch chodził już za mną od dłuższego czasu. Jednak jakoś nie wchodziły mi do głowy instrukcje z internetu. Teraz mnie to dziwi bo ścieg jest bardzo wdzięczny i szybko się nim szyje. Jednak początkowo chyba za szybko się poddawałam. Więc nie róbcie tego samego błędu i nie poddawajcie się tak szybko jak ja.

Do nauki Flat Chenille Stitch potrzebne nam będą: flat chenille stitch

Mamy nadzieję, że skusicie się na naukę Flat Chenille. Na pewno tego nie pożałujecie, a jak już zrobicie jedną to zachce się wam kolejnej i kolejnej, i kolejnej… One naprawdę pozytywnie uzależniają. Produkty do wykonania tej bransoletki znajdziecie TUTAJ. Nie zwlekajcie dłużej! Igły w dłoń i do dzieła!

KROK 1

Na nić nakładamy stoper – może to być koralik przez który przejdziemy nitką dwa razy by go zablokować. Później nawlekamy 10 koralików TOHO 11/0 (T11). I dodatkowo nabieramy na igłę TOHO 15/0 (T15) – T11 – T15Flat Chenille Stitch

Pomijamy jeden koralik z tych dziesięciu na nitce i wkłuwamy się igłą w dwa następne.
Flat Chenille Stitch

Nabieramy jeden T15  i wbijamy się w dwa kolejne T11.
Flat Chenille Stitch

Jeszcze raz nabieramy T15 i wkłuwamy się pod dwa T11.
Flat Chenille Stitch

Nabieramy kolejny T15 i dalej wkłuwamy się w dwa następne T11.
Flat Chenille Stitch

Na koniec nabieramy jeszcze jeden T15 i wkłuwamy się w ostatni T11 z pierwszego rzędu.
Flat Chenille Stitch

KROK 2

Zaczynamy kolejny rząd. Na igłę nabieramy T15 i T11.
Flat Chenille Stitch

I wbijamy się w pierwszy T15 z poprzedniego rzędu.
Flat Chenille Stitch

Nabieramy dwa T11 i wbijamy się w kolejny T15.
Flat Chenille Stitch

Tak dodajemy po dwa T11 między T15 z poprzedniego rzędu.
Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Podczas dodawania dwóch ostatnich T11 wbijamy się w jeden koralik T15, a jeden, ten ostatni będzie koralikiem brzegowym.Flat Chenille Stitch

Mamy coś takiego. Nasza nić wychodzi z ostatniego koralika T15 w tym rzędzie.
Flat Chenille Stitch

KROK 3

Będziemy przechodzić do kolejnego rzędu. W tym celu przechodzimy nicią przez koralik T11 pod  tym, z którego wychodzi nam nić i przez T15 brzegowy.
Flat Chenille Stitch

I dalej przechodzimy jeszcze przez następne dwa T11 pomijając po drodze T15.
Flat Chenille Stitch

Nasza nić powinna wychodzić pomiędzy dwoma T11.
Flat Chenille Stitch

Nabieramy jeden T15 i wbijamy się do T11 obok i od razu przechodzimy przez kolejny T11. W sumie dodając T15 przechodzimy przez dwa T11.
Pamietaj aby dodawane T15 ładnie wskakiwały między T11. Muszą ładnie wpaść i kliknąć. 
Flat Chenille Stitch

I tak postępujemy do końca tego rzędu. Dodajemy tak samo po jednym T15.
Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Nasza bransoletka wygląda tak:
Flat Chenille Stitch

KROK 4

Będziemy tworzyć kolejny rząd.
Nabieramy 2 T11 i wbijamy się w T15, które wcześniej dodaliśmy.
Flat Chenille Stitch

Będziemy tak dodawać po dwa T11 między każde T15 z tego rzędu.
Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Teraz chcąc dodać ostatnie dwa musimy zawrócić. A więc nabieramy dwa T11 i wbijamy się od tylu w dwa T11 z poprzedniego rzędu. Dla mnie była to najtrudniejsza część w Flat Chenille Stitch.
Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Wbijamy się w jeden z właśnie dodanych T11.
Flat Chenille Stitch

Dodajemy teraz między te dwa T11 jeden T15.
Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

KROK 5

No i mamy kolejny rząd.
nabieramy T15 i T11 i wbujamy się w T15 ostatnio dodane.
Flat Chenille Stitch

Przechodzimy przez dwa T11.
Flat Chenille Stitch

I dodajemy T15 między dwa T11. Dodając T15 przechodzimy przez dwa T11.
Flat Chenille Stitch

Dodajemy w ten sposób T15 do końca rzędu.
Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

KROK 6

Powtarzamy kroki od 1 do 5 aż do uzyskania odpowiedniej długości. Nie zapominajcie o tym by T15 ładnie wskakiwało między T11. Najpierw może się wam mieszać, ale po kilku rzędach złapiecie rytm i pójdzie z górki. :)
Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

I szyjemy…
Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

KROK 7

Jak mamy pożądaną długość to pozbywamy się stopera i wystających nitek. W tym celu przechodzimy nitkami wzdłuż bransoletki po skosie jak najdalej.
Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

KROK 8

Wsuwamy delikatnie zapięcia.
Można też zrobić pętelki z koralików. Będzie to rozwiązanie idealne jeśli zdecydujemy się na większe koraliki bądź kryształki.
Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Zakładamy zapięcia i zawieszki.
Flat Chenille Stitch

Gotowa! Mam nadzieję, że Flat Chenille Stitch opanowany.
Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

Flat Chenille Stitch

A tutaj Flat Chenille Stitch z Crystalove bicone i Toho Treasure. Przy bicone trzeba uważać na ostre krawędzie. Zapięcie – pętelki z koralików. Pierwszy rząd w tej bransoletce to 4 bicone.
Flat Chenille Stitch

Można użyć też koralików Toho tej samej wielkości efekt będzie również piękny. W tym ściegu możecie do woli eksperymentować z użytymi koralikami. To jest w nim najfajniejsze.

I jakie wrażenia? Flat Chenille Stitch chyba nie jest taki trudny jak mogłoby się wydawać. Mamy nadzieję, że w naszej grupie i pod hasztagiem #kurspasart znajdziemy niejedną bransoletkę. Powodzenia! 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rekodzielnicza pasart

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Artykuł Flat Chenille Stitch. Bransoletka z koralików krok po kroku. pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Viewing all 149 articles
Browse latest View live